Antoninek

Pusta tylko w jednym kierunku

Pusta tylko w jednym kierunku  Foto: fb.com/poznan.antoninek

Niewielka uliczka Pusta w Antoninku znana jest nie tylko jej mieszkańcom. To właśnie tędy część kierowców skraca sobie drogę między ulicą Warszawską a Browarną. W godzinach szczytu jeździło tędy bardzo dużo samochodów. Wprowadzenie jednego kierunku ruchu ma to zmienić.

W końcu ul.Pusta jest jednokierunkowa – cieszyła się pani Marta z Antoninka – może skończy się ta autostrada tutaj.

Prędkość z jaką jeździły tędy samochody był kolejną uciążliwością dla mieszkańców tego fyrtla. Niewiele pomagały progi zwalniające i poustawiane donice, które miały wymusić wolny przejazd.

Wniosek o wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na tej ulicy Rada Osiedla Antoninek-Zieliniec-Kobylepole złożyła do Zarządu Dróg Miejskich latem ubiegłego roku.

Niestety Zarząd Dróg Miejskich już kilkukrotnie, posługując się absurdalnymi w naszej ocenie wymówkami, przesuwał termin wprowadzenia nowej organizacji – wyjaśniali Radni jeszcze w połowie lipca – według pisma z listopada miała ona zacząć obowiązywać przed końcem roku, a według pisma otrzymanego ostatnio do końca lata.

Jak widać tym razem ZDM słowa dotrzymał i ruch tylko w jednym kierunku już obowiązuje. Możemy zatem jechać ulicą Pustą od Ludmiły do Bożeny.

Użyte w artykule zdjęcia: fb.com/poznan.antoninek,

3 komentarzy

kliknij by dodać komentarz