POZnań

Panie Zimoch, niech pan rozpocznie to spotkanie!

Tomasz Zimoch   Foto: mat. prasowe UEP

Nikt tak jak on nie potrafi trzymać słuchaczy w napięciu, malowniczo przedstawić sytuację, a nawet wywołać dreszcze. Jego praca w radiu doceniona została w roku 2009, kiedy to otrzymał Złoty Mikrofon „za wiedzę i emocje, które pozwalają zobaczyć w radiu świat sportu”. Mistrz mikrofonu Tomasz Zimoch będzie gościem Cafe AZS na Uniwersytecie Ekonomicznym.

Tomasz Zimoch  Foto: mat. prasowe UEPKażdy zna jego słynne powiedzenia jak: Panie Turek, niech pan tu kończy to spotkanie!, Jak krogulec pięknie i agresywnie zaatakował Adam Małysz. Przeradza się w motyla, zaczyna frunąć. Otylia Jędrzejczak jest wielkim, pięknym polskim motylem. Jest delfinem!

Tomasz Zimoch komentuje w Polskim Radiu różnorodne imprezy sportowe, nie tak dawno popisał się niesamowitymi wypowiedziami podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Teraz nadarza się okazja, aby stanąć z nim twarzą w twarz i posłuchać dziennikarza na żywo. Tym razem nie o wyczynach naszych sportowców, a o nim samym i tym co pasjonuje go w życiu najbardziej, czyli jego pracy.

Pewnie niewielu wie, że Tomasz Zimoch jest prawnikiem (ukończył aplikację sędziowską). Dlaczego więc pracuje w radiu? Jaką rolę pełni komentator sportowy? Lub zadając pytanie od drugiej strony – jaką rolę, według Tomasza Zimocha, pełni on sam?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać podczas tego niecodziennego spotkania. Znany komentator wygłosi wykład pt. „Rola komentatora w budowaniu wizerunku imprezy sportowej”. Zagości on na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu (Aula, Gmach główny) 11 czerwca (środa) o godzinie 18.30.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz