Sport

Futbol amerykański na Śródce

Kozły Poznań - Warsaw Sharks - 05.04.2014 r.  Foto: Kozły Poznań

Klub futbolowy Kozły Poznań rozpoczyna kolejny sportowy sezon. Podczas swojego pierwszego spotkania podejmie zespół Warsaw Sharks. Mecz na boisku MOSiR przy ul. Gdańskiej rozpocznie się w sobotę 5 kwietnia o godzinie 15:00.

Kozły Poznań - Warsaw Sharks - 05.04.2014 r. Foto: Kozły Poznań

Tegoroczna edycja Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego (PLFA) zostanie zainaugurowana w najbliższą sobotę. Po raz pierwszy mecz otwarcia będzie należał do drużyn z drugiej klasy rozgrywkowej (PLFA I). W Płocku miejscowe Mustangi zagrają z Kraków Kings, a w Toplidze, która rozpocznie się cztery godziny później w stolicy Warsaw Sharks podejmą Zagłębie Steelers Interpromex.

W tym sezonie w Toplidze rywalizować będzie sześć klubów, a na jej bezpośrednim zapleczu – PLFA I – 10 drużyn. Najliczniejszą dywizją będzie PLFA II, w której wystąpią łącznie aż 22 zespoły z 18 miast. Sezon Topligi zwieńczy zaplanowany na 2 sierpnia IX SuperFinał. Mecz o mistrzostwo PLFA I odbędzie się tydzień później.

Podobnie jak w poprzednim roku, oprócz zmagań w formule 11-osobowej, będą odbywać się starcia w wersji 8-osobowej – PLFA 8. W turniejach eliminacyjnych wystąpi 13 drużyn. W turnieju finałowym, który odbędzie się w Iławie 13 lipca, zmierzą się cztery najlepsze załogi.

Kolejny z rzędu rekord pobiją rozgrywki juniorskie – PLFA J. W 2012 roku rywalizowały w nich cztery zespoły, w zeszłym 15, a w tym w szranki stanie aż 19 drużyn z 17 miast. Rozgrywane w formule 8-osobowej zmagania rozpoczną się 6 września a zakończą dwudniowym turniejem finałowym, który odbędzie się w we Wrocławiu w dniach 11-12 października.

Po raz pierwszy w regularnych rozgrywkach ligowych wystąpi 5 drużyn. Do PLFA II dołączyły zespoły Green Ducks Radom i Wrocław Outlaws. W PLFA 8 rywalizować będą Aviators Mielec, Grizzlies Gorzów Wielkopolski i Koźmiński Leons. Dwa kluby, Seahawks Gdynia/Sopot i Warsaw Eagles wystawiły do rozgrywek aż po cztery zespoły. Ich drużyny wystąpią w Toplidze, PLFA II, PLFA 8 i PLFA J.

Kozły Poznań

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz