Artykuł sponsorowany

Osteopatia a rehabilitacja – na czym polega różnica?

Osteopatia - jak leczyć?  Foto: Adam Gregor - Fotolia

Czy osteopatia to dokładnie to samo, co rehabilitacja? Jaka jest różnica pomiędzy wymienionymi, manualnymi technikami, mającymi na celu zagwarantowanie powrotu do zdrowia?

Zdecydowana większość osób, które po raz pierwszy spotykają z pojęciem osteopatii zakłada, że jest to po prostu jedna z technik rehabilitacyjnych, której zadaniem jest przywrócenie sprawności fizycznej. Czy tak jest w rzeczywistości? Na czym polega różnica pomiędzy osteopatią, a rehabilitacją?

materiał sponsorowany

Aby wyjaśnić różnicę pomiędzy osteopatią, a rehabilitacją, należy w pierwszej kolejności zrozumieć czym tak naprawdę jest osteopatia.

Osteopatia to nic innego, jak tylko metoda diagnozowania  i leczenia manualnego, która została opracowana w oparciu o szeroko pojętą wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii człowieka.

Jedno z podstawowych założeń osteopatii zakłada, że wszystkie procesy, jakie mają miejsce w ludzkim ciele, są ze sobą powiązane zarówno w sposób fizyczny, jak i emocjonalny. W związku z tym każdy kto się zajmuje zawodowo osteopatią musi posiadać wiedzę obejmującą ludzki układ kostno-mięśniowy, jednak nie mniej ważna jest neurologia.

W dużym uproszczeniu można stwierdzić, że rehabilitacja to nic innego, jak tylko rekonwalescencja po złamaniach i zabiegach operacyjnych. Różnego rodzaju urazy czy dająca się we znaki rwa kulszowa, to typy dolegliwości, w przypadku których odpowiednio przeprowadzone zabiegi rehabilitacyjne są w stanie przynieść zadowalające efekty. A osteopatia? No cóż, choć założeniem obu wspomnianych metod jest przywrócenie pacjenta do zdrowia, to jednak w przypadku osteopatii mamy do czynienia z o wiele bardziej skomplikowaną techniką leczenia, która – jak zostało to już wspomniane – obejmuje zarówno sferę cielesną, jak i emocjonalną.

Osteopatia to w pełni naturalna metoda leczenia, której praktykowanie wymaga nie tylko wiedzy, ale także doświadczenia. Właśnie dlatego osteopatą może zostać jedynie lekarz lub fizjoterapeuta, który uprzednio pozytywnie przejdzie szkolenia podyplomowe, trwające aż 5 lat.

Warto dodać, że profesjonalne kliniki osteopatii, zatrudniające wysokiej klasy osteopatów, są w stanie świadczyć usługi nie tylko z dziedziny rehabilitacji ortopedycznej czy pourazowej, ale nawet neurologicznej.

Stany zapalne tkanek, bóle kręgosłupa czy dolegliwości o podłożu neurologicznym, to dość popularne schorzenia, które mogą przydarzyć się dosłownie każdemu. Jeśli zależy ci na szybkim powrocie do zdrowia i zarazem cenisz sobie sprawdzone oraz godne polecenia metody leczenia, to zapraszamy na www.centrumosteopatii.pl. Tu znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje, które umożliwią ci skorzystanie z usług profesjonalnej kliniki osteopatii.

3 komentarzy

kliknij by dodać komentarz


  • Ja chodziłam do osteopaty w Rehaorthopedica i rzeczywiście efekty tego leczenia okazały się skuteczne. Na początku nie wierzyłam w sukces takiej terapii i nie byłam przekonana, ale już po kilku wizytach zaczęły pojawiać się pierwsze efekty. Polecam osobom, które nie chcą przyjmować dużej ilości leków – to jest dużo lepsze rozwiązanie.

  • Ja cierpiałam na bardzo częste i silne bóle głowy i kręgosłupa, jednak po wizycie w Centrum Osteopatii i Fizjoterapii Mazur w Rzeszowie, zdiagnozowano przyczynę bólu i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że był on spowodowany złym funkcjonowaniem całkowicie innego narządu, o którym nigdy bym nie pomyślała. Właściwa terapia i wszystko wróciło do normy