Aglomeracja

Ostatnie godziny na zarejestrowanie telefonu na kartę

System alarmowy Elephant - powiadomienia o włamaniu w telefonie komórkowym  Foto: materiały prasowe

To już ostatnie godziny, by zarejestrować swój telefon na kartę. Operatorzy od kilku miesięcy przypominali o tym obowiązku i zachęcali do rejestracji kart prepaid dodatkowymi promocjami. Czasu na to zostało już niewiele.

Do tej pory z telefonów na kartę, a więc bez abonamentów korzystało w Polsce około 10.000.000. Nie muszą płacić abonamentu, a doładowywać swoje konto.Wystarczyło kupić kartę SIM w kiosku, włożyć do telefonu i już można było dzwonić. Nie trzeba było wypełniać formularzy, czy okazywać flepów*. Teraz wszystkie te osoby będą musiały się zarejestrować. Jeśli tego nie zrobią ich telefony zamilkną w środę 1 lutego.

Wszystko to jest efektem zmian w prawie i planowanym wprowadzeniem ustawy antyterrorystycznej. Zgodnie z nowymi przepisami abonent nie może pozostawać anonimowy. Zgodnie z zapowiedziami użytkownicy telefonów na kartę mają czas na zarejestrowanie się u swojego operatora do końca stycznia tego roku.

By mieć pewność, że nie stracimy możliwości korzystania z naszego telefonu będziemy musieli podać swoje imię i nazwisko, a także numer Pesel. Jeśli z telefonu korzysta dziecko, zostanie on zarejestrowany na któregoś z rodziców czy opiekunów.

Zarejestrować można na różne sposoby – korzystając z formularzy online operatora, telefonicznie, u listonosza, czy w punktach partnerskich. Ponieważ czasu na dopełnienie tego obowiązku zostało już niewiele, warto wybrać się do salonu firmowego. Niektórzy operatorzy przygotowali się na obsługę większej ilości klientów ostatniego dnia stycznia.

*flepy – to w gwarze poznańskiej dokumenty

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz