Dopiewo

Ostatnia szansa na udział w biegu o Koronę Księżnej Dąbrówki

Bieg o Koronę Księżnej Dąbrówki  Foto: UG Dopiewo

Do samego biegu zostało jeszcze kilka dni, ale na zapisy chętnych zostały dosłownie ostatnie godziny!

Będzie to już 12. edycja biegu, w którym na starcie staną nie tylko biegacze, ale również osoby maszerujące z kijkami nordic walking.

Bieg o Koronę Księżnej Dąbrówki odbywa się tradycyjnie w ostatnią niedzielę maja w Dąbrówce. Bieg główny odbywa się na dystansie 10 km i w całości przebiega leśnymi duktami, w otoczeniu zieleni. Na nieco krótszym dystansie, bo 7,5 km startują nordic walkingowcy, a dla najmłodszych biegaczy organizatorzy przygotowują trasy biegowe od 200 do 1000 metrów.

Dla dorosłych ustalony został limit 500 biegaczy i 150 chodziarzy nordic walking.

Udział dzieci jest bezpłatny i nie ma limitów ilościowych, a na mecie każde z nich otrzyma pamiątkowy złoty medal – zapowiadają organizatorzy.

Wśród osób, które już potwierdziły swój udział w biegu lub marszu są mieszkańcy m. in. Dopiewa, Poznania, Opalenicy, Leszna, Rakoniewic, Pniew, Siekierek Wielkich, Buku, Puszczykowa, Stęszewa, Tarnowa Podgórnego, Kościana, Rokietnicy, Komornik, Cerekwicy, Zalasewa, Obornik, Kiekrza, Nowego Tomyśla, Witobla, Brzozy, Trzebawia, Śmigla, Śremu, Psarskich, Nowego Miasta nad Wartą, a nawet z miejscowości spoza Wielkopolski, takich jak np. Sulechów czy Wschowa.

Bardzo zależy nam, aby w zawodach startowało jak najwięcej mieszkańców Gminy Dopiewo – przekonują organizatorzy – często obserwujemy rodzinne zmagania dzieci, ich rodziców i dziadków co sprawia, że wydarzenie to jest lekcją wychowania w kulturze fizycznej.

XII edycja Korony Księżnej Dąbrówki zaplanowana jest na 28 maja. Zapisy kończą się we wtorek 23 maja.

od 10:00 – starty najmłodszych na dystansach od 200 do 1.000 metrów

12:00 – bieg główny na dystansie 10 km

12:02 – marsz nordic walking na dystansie 7,5 km

XII edycja Korony Księżnej Dąbrówki Foto:
Użyte w artykule zdjęcia: UG Dopiewo

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz