POZnań

Odzyskano biżuterię wartą 40 tysięcy złotych

Odzyskana biżuteria  Foto: Komenda Miejska Policji

Odzyskana biżuteria Foto: Komenda Miejska Policji27 stycznia na poznańskim Starym Mieście miało miejsce włamanie do salonu jubilerskiego. Sprawcy ukradli biżuterię o wartości 40 tysięcy złotych. W zaledwie trzy dni od zdarzenia policjanci odzyskali całą skradzioną biżuterię i zatrzymali jednego ze sprawców – informuje Iwona Liszczyńska z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji. Ustaliliśmy też nazwiska innych osób zamieszanych w tę sprawę. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 27 stycznia w sklepie jubilerskim na terenie Starego Miasta w Poznaniu. Pod osłoną nocy złodzieje włamali się do sklepu i ukradli z niego biżuterię wartą 40 tysięcy złotych. Po otrzymaniu zgłoszenia sprawą natychmiast zajęli się policjanci, którzy zabezpieczyli ślady i zebrali wszystkie informacje o możliwym przebiegu zdarzenia.

Trzy dni później policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu, podczas patrolu dzielnicy Nowe Miasto zwrócili uwagę na jednego z przechodniów. Na widok policyjnego radiowozu mężczyzna najpierw przyspieszył kroku, by chwilę później rzucić się do ucieczki. Po chwili był już zatrzymany. Uciekając przed policjantami odrzucił plecak wypełniony złotą i srebrną biżuterią. Okazało się, że jest to biżuteria skradziona kilka dni wcześniej z salonu jubilerskiego. W komisariacie właścicielka sklepu, nie kryjąc radości rozpoznała swoją własność.

Zatrzymanym okazał się 20-letni mieszkaniec Poznania. Zajmujący się tą sprawą policyjni śledczy byli pewni, że sprawca nie działał sam i w krótki czasie ustalili pozostałych uczestników zdarzenia. Osoby te obecnie ukrywają się, jednak ich zatrzymanie jest kwestią czasu.

Zatrzymany 20-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz