K U L T U R A

Odrobina PRL-u w Bibliotece Pedagogicznej

Noc Muzeów  Foto: Noc Muzeów

Noc Muzeów Foto: Noc MuzeówCzasy PRL-u na szczęście już dawno mamy za sobą. Lubimy jednak do nich wracać, choć był to raczej nie najlepszy czas w naszej historii. To jednak dla wielu czas młodości, a do niej chętnie się wraca. Na taką właśnie podróż w czasie zaprasza Publiczna Biblioteka Pedagogiczna podczas Nocy Muzeów.

Na Noc Muzeów zapraszamy całe rodziny – zachęcają pomysłodawcy – w tym roku akcja przebiegnie w klimacie absurdu, pod hasłem: Z NAMI OBYWATELU POCZUJESZ SIĘ JAK W PRL-u!

Przez całe popołudnie, aż do północy będzie można zobaczyć specjalnie na tę okazję przygotowaną wystawę eksponatów Regionalnej Izby Pamiątek Oświatowych czy film pod tytułem Biblioteki PRL-u, który powstał w poznańskiej Bibliotece Publicznej.

To, co może połączyć pokolenia podczas tej jednej nocy, to wspólna zabawa podczas gry Kolejka. To prawdziwy przebój na rynku gier planszowych. Wszyscy, którzy przeżyli czas zakupów reglamentowanych, mogą powspominać czasy komitetów kolejkowych i kłótni o miejsce w ogonku. Dla młodszego pokolenia może to być natomiast niezwykła lekcja historii.

Swoją wiedzę o minionej, dość szarej i chwilami ponurej epoce będzie można sprawdzić w organizowanym quizie. Będzie także można zdobyć atrakcyjne nagrody w postaci… kartek żywnościowych.

Ciekawym punktem Nocy Muzeów w Bibliotece Publicznej będzie z pewnością oglądanie kultowych bajek na historycznym sprzęcie, ale też zwiedzanie bibliotecznych zakamarków. Nie każdy może do nich zaglądać.

Zapraszamy na Noc Muzeów do poznańskiej Publicznej Biblioteki Pedagogicznej (ul. Bułgarska 19) w sobotę 16 maja 0d 17:00 do 24:00.

Z NAMI OBYWATELU POCZUJESZ SIĘ JAK W PRL-u! Foto: PBP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz