Aglomeracja

Od 15 lipca do Konina pociągiem bez przesiadki

Autobus - Dworzec PKP  Foto: Zarząd Transportu Miejskiego

Po roku funkcjonowania zastępczej komunikacji autobusowej pociągi wracają na tory pomiędzy Wrześnią a Koninem, a wyłączony z ruchu zostanie kolejny odcinek linii: Konin – Kutno. Przerwa w ruchu pociągów pomiędzy Koninem a Kutnem potrwa od 15 lipca 2018 r. do czerwca 2019 r. To zakończenie pierwszego uciążliwego dla pasażerów etapu prac na linii kolejowej E20 łączącej Poznań z Warszawą.

Obecnie trwają tu ostatnie prace regulacyjne i wykończeniowe, a także testowanie systemów bezpieczeństwa, co pozwoli na przywrócenie ruchu kolejowego w planowanym terminie – mówi Krzysztof Miler wiceprezes spółki Torpol prowadzącej prace modernizacyjne.

Obecnie na 53 kilometrowym odcinku linii, która była całkowicie zamknięta dla ruchu, trwają ostatnie prace wykończeniowe związane z budową torów, sieci trakcyjnej, a także z montażem urządzeń sterowania ruchem i instalowania nowoczesnego oprogramowania do ich zarządzania i obsługi.

W połowie lipca na zmodernizowany odcinek wrócą pociągi i rozpocznie się drugi etap modernizacji wymagający wstrzymania ruchu na odcinku pomiędzy stacją Konin a Barłogi, gdzie zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa.

Na stacji w Koninie na ukończeniu jest budowa nowego peronu wyspowego. Zamontowano wiatę, trwa montaż oświetlenia, obiektów małej architektury oraz tablic informacyjnych. Zabudowano 15 nowych rozjazdów, a kolejnych 20 jest w trakcie montażu. W remoncie jest również istniejące przejście podziemne na stacji, jak również posuwają się prace przy budowie nowego przejścia w ciągu ul. Torowej.

Użyte w artykule zdjęcia: TD, Zarząd Transportu Miejskiego

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz