POZnań

Obchody rocznicy Powstania – zmiany na drogach

Pomnik Powstańców Wielkopolskich  Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab

Pomnik Powstańców Wielkopolskich Foto: lepszyPOZNAN.pl / tabOrganizacja uroczystości rocznicowych wymusi zmiany w organizacji ruchu. Zwłaszcza przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich.

Więcej o obchodach 95. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918 piszemy tutaj.

Zmiany w organizacji ruchu w okolicy pomnika Powstańców Wielkopolskich zostaną wprowadzone już od 10:00 i potrwają do ok. godziny 12:30. W tym czasie samochody nie będą mogły korzystać z prawego pasa jezdni ulicy Matyi i Królowej Jadwigi przy skrzyżowaniu z ulicą Wierzbięcice.

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Królowej Jadwigi,  Matyi i Wierzbięcice będzie dzisiaj od 9:30 do około 13:00 przełączona na sygnał ostrzegawczy.

Zamknięte dla samochodów będą również ulice Wierzbięcice od ulicy Ks. Wujka do ulicy Matyi i Topolowa od ulicy Niedziałkowskiego do ulicy Ks. Wujka.

Z kolejnymi zmianami musimy się liczyć od około 12:00 do zakończenia przemarszu uczestników uroczystości. W tym czasie nie będzie można przejechać ulicą Ratajczaka na odcinku do ulicy Kościuszki do ulicy 27 Grudnia oraz jedną nitką placu Wolności do Alei Marcinkowskiego. Uroczystości na placu Wolności rozpoczną się około 14:30.

Dodatkowo na ulicach Paderewskiego, Ludgardy, placu Wolności, Ratajczaka obowiązywać będzie dzisiaj zakaz parkowania od godziny 10:00.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz