Lifestyle

Nowy tablet Samsunga

Samsung Galaxy Note 10.1  Foto: Samsung

Samsung Galaxy Note 10.1 Foto: SamsungSamsung zapowiedział właśnie wprowadzenie jeszcze w sierpniu do sprzedaży nowego tabletu GALAXY Note. Urządzenie z ekranem o przekątnej 10.1 cali oferuje funkcjonalność oraz precyzję pióra i papieru, zapewniając użytkownikom nieograniczone możliwości zwiększania kreatywności, wydajności pracy i zdolności do uczenia się. Nowy Note 10.1 został zaprojektowany tak, aby uprościć i przyspieszyć notowanie pomysłów, dostęp do informacji i pracę wielozadaniową.

GALAXY Note 10.1 odzwierciedla nacisk, jaki Samsung kładzie na dostarczanie produktów, które oferują kompletne środowisko mobilne do tworzenia spersonalizowanej, ekspresywnej treści – powiedział JK Shin, prezes działu IT & Mobile Communications w Samsung Electronics – historia pokazała, że robienie notatek, natychmiastowe zapisywanie pomysłów i szkicowanie to najbardziej osobiste, naturalne sposoby zwiększania wydajności oraz kreatywności, zaawansowana technologie i funkcje GALAXY Note 10.1 pozwalają użytkownikom łatwo tworzyć i dostosowywać do swoich potrzeb różne treści.

Dzięki funkcji współdzielenie ekranu użytkownicy GALAXY Note 10.1 mogą między innymi uruchamiać dwie różne aplikacje obok siebie. Oglądając na przykład strony internetowe będzie można równocześnie pisać lub szkicować za pomocą pióra S Pen na drugiej połowie ekranu. Można także łatwo przechwytywać i kadrować obrazy oraz wklejać je na drugiej części ekranu, aby robić osobiste notatki. Pomóc ma w tym dokładny i komfortowy, 6,5-milimetrowy rysik S Pen. Sam rysik jest umieszczony bezpośrednio w urządzeniu, a kiedy zostaje wyjęty, automatycznie uruchamia specjalnie zoptymalizowane aplikacje, takie jak S Note, S Planner, Crayon Physics, Adobe Photoshop Touch lub Polaris Office.

GALAXY Note 10.1 to zdaniem jego twórców również idealne narzędzie edukacyjne, które pozwala słuchaczom wykładu robić notatki bezpośrednio na elektronicznym podręczniku albo szukać informacji w internecie podczas pisania wypracowania. Usługa Samsung Learning Hub zapewnia dostęp do takich pomocy jak podręczniki elektroniczne, wykłady wideo, interaktywne szkolenia i wiele innych materiałów, które można współdzielić na wielu urządzeniach Samsunga.

Learning Hub oferuje również system organizowania nauki z narzędziami do zarządzania harmonogramem i wydajnością, aby użytkownicy z wszystkich grup wiekowych mogli uczyć się we własnym tempie. Niestety usługa ta jest obecnie dostępna tylko w Korei, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Chinach oraz Singapurze, ale producent zapewnia, że będzie stopniowo wprowadzana na inne światowe rynki

Nowy tablet Samsunga w swoim wnętrzu kryje  czterordzeniowy procesor 1,4 GHz oraz 2 GB wewnętrznej pamięci RAM. Urządzenie jest wyposażone w kamerę o rozdzielczości 5 megapikseli z funkcją AutoFocus oraz przednią kamerę o rozdzielczości 1.9 megapikseli. Całość oparta jest o system operacyjny Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Nowy Note 10.1 ma także kilka ciekawych funkcji, w tym Smart Stay. Śledzi ona oczy użytkownika i gwarantuje, że ekran pozostanie włączony, dopóki użytkownik na niego patrzy. Kolejną jest Pop Up Play, która umożliwia wyświetlenie wideo w dowolnej części ekranu przy jednoczesnym wykonywaniu innych zadań.

GALAXY Note 10.1 zaoferuje trzy opcje łączności: wersję Wi-Fi i wersję Wi-Fi/3G HSPA+ w dniu premiery.

Sugerowana cena detaliczna GALAXY Note 10.1 to 2999,00 złotych.

Samsung Galaxy Note 10.1 Foto: Samsung

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz