POZnań

Nowy skwer na Świerczewie

WIzualizacja zagospodarowania skweru u zbiegu ulic Gostyńskiej, Rawickiej, Ponieckiej i Milickiej  Foto: materiały prasowe / UMP / ZZM

Zarząd Zieleni Miejskiej rozstrzygnął przetarg na zagospodarowanie skweru na Świerczewie. Nowa zieleń pojawi się u zbiegu ulic Gostyńskiej, Rawickiej, Ponieckiej i Milickiej. Projekt powstał przede wszystkim z myślą o okolicznych mieszkańcach.

Przestrzeń ożywi bogata roślinność. W obrębie posadzone zostanie 11 nowych drzew (klony, glediczje, ambrowce, jabłonie, lipy), krzewy (irgi, trzmieliny, jaśminowce, kolkwicje, tamaryszki, perowskie, wierzby, śnieguliczki) i byliny (krwawniki, szałwie, werbeny, rozchodniki). Alejki z nawierzchni mineralnej będą zachęcać do spacerowania. 

Projektując teren zieleni pomyślano o osobach w każdym wieku i różnym stopniu aktywności. Znajdzie się tam plac zabaw dla młodszych i starszych dzieci, siłownia zewnętrzna, stojaki na rowery, ławki oraz kosze na śmieci. 

Projekt zagospodarowania skweru powstał przede wszystkim z myślą o mieszkańcach okolicznych domów, by zachęcić ich do wyjścia poza teren swoich ogródków i umożliwić nawiązywanie kontaktów społecznych.  

Przetarg na “Zagospodarowanie skweru przy ul. Gostyńskiej, Rawickiej, Ponieckiej i Milickiej z pielęgnacją zieleni do końca 2021 r.”. wygrała firma Gardens z Owińsk. Realizacja zadania będzie kosztować ok. 328 tys. zł. Środki na ten cel pochodzą z budżetu Rady Osiedla Świerczewo. Inwestycja zostanie zrealizowana w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / UMP / ZZM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz