Lifestyle

Nowy miejski samochód

Nowe renault twingo  Foto: Renault

Nowe renault twingo Foto: RenaultFrancuzi zaprezentowali właśnie nowe wcielenie doskonale znanego renault twingo. Pierwsza wersja, którą zaczęto produkować w 1993 roku, była u nas bardzo popularna. Sukcesu raczej nie powtórzyło twingo, które po raz pierwszy zaprezentowano w 2006 podczas wystawy samochodowej w Paryżu w 2006 roku.

Projektując od zera nowy model, konstruktorzy i designerzy Renault czerpali inspiracje z bogatego dziedzictwa poprzednich generacji twingo oraz z renault 5 – podkreślają przedstawiciele koncernu – w efekcie mamy nowe, zwinne, innowacyjne i sympatyczne miejskie auto.

Nowe twingo ma poważną konkurencję na naszym rynku i z pewnością nie będzie mu łatwo walczyć o nabywców. Jest cieszący się dużą popularnością fiat 500, zarówno w wersji liczącej już kilka lat, jak i nowszej, ale już nie tak urokliwej. Mamy też miejskie samochody ze znaczkami Skoda i VW, które także widać na ulicach Poznania. Są też chevroltety, hyundaie i małe modele kia.

Celem konstruktorów nowego twingo było stworzenie małego miejskiego auta o jeszcze większej ilości miejsca i lepszej zwrotności przy zmniejszonych gabarytach. Stąd pomysł stworzenia konstrukcji z silnikiem umieszczonym z tyłu. Koszty opracowania modelu były wysokie. Tak doszło do skrzyżowania się ścieżek Renault i Daimlera, który ze swej strony prowadził prace nad następną generacją 2- i 4-miejscowego smarta.

Nowe renault twingo Foto: RenaultUmieszczenie silnika z tyłu pozwoliło między innymi zwiększyć promień skrętu kół, ale przede wszystkim zwiększyć ilość miejsca w kabinie. Po raz pierwszy też w historii tego modelu dostępna będzie wersja 5-drzwiowa.

Niektóre elementy stylistyki auta wzorowane były bezpośrednio na R5: silnie zarysowane błotniki i nachylona tylna szyba przypominają legendarne R5 Turbo z silnikiem umieszczonym z tyłu, gwiazdę tamtej epoki – zwracają uwagę przedstawiciele Renault.

Nowe twingo zostało wyposażone z przodu w duże reflektory, a nad nimi zostały umieszczone kierunkowskazy. Są również okrągłe, dzienne światła LED. Z tyłu samochód ma dużą, przeszkloną klapę, a tylne światła tworzą jej przedłużenie.

Nowe renault twingo czerpie inspiracje zarówno z pierwszego twingo, jak i z renault R5. Jest to nowoczesna interpretacja samochodu miejskiego z silnym ładunkiem innowacyjności, zarówno pod względem stylistycznym, jak i konstrukcyjnym – powiedział Laurens van den Acker, dyrektor ds. designu przemysłowego Renault – nowe twingo jest zabawnym, sympatycznym i pełnym werwy miejskim autem.

Nowe renault twingo Foto: Renault

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz