BizNews

Nowy gracz na poznańskim rynku IT

Otwarcie biura spółki Sonalake  Foto: UMP

Firma informatyczna Sonalake otworzyła właśnie swoje biuro w Poznaniu. Już teraz pracuje tutaj 70 osób, ale firma zamierza stworzyć 100 nowych miejsc pracy.

To kolejna firma z branży nowoczesnych technologii, która otwiera biuro w Poznaniu i tworzy tutaj miejsca pracy. Irlandzka spółka poszukuje już teraz m. in. developerów na wszystkich poziomach doświadczenia, a także testerów automatycznych.

Poszukujemy przede wszystkim developerów na wszystkich poziomach doświadczenia w rozwoju oprogramowania w technologiach open-source – stos Java po stronie serwera oraz Angular na frontendzie, ale nie zamykamy się wyłącznie na te technologie – wylicza Michał Kolasiński z Sonalake – mamy również rosnące zapotrzebowanie na testerów automatycznych oraz dynamicznych liderów zespołów.

Ponieważ Sonalake to firma międzynarodowa kandydaci oprócz odpowiedniej wiedzy informatycznej muszą znać przynajmniej w średnim stopniu język angielski.

Każdy nowy inwestor jest mile widziany w Poznaniu, zwłaszcza gdy stwarza szanse rozwoju absolwentom poznańskich uczelni – podkreślał Mariusz Wiśniewski, zastępca Prezydenta Poznania  – chcemy, by Poznań był postrzegany jako miasto, które daje młodym ludziom szanse rozwoju zawodowego, ale cieszy mnie też współpraca polsko-irlandzka, której odzwierciedleniem jest powstanie Sonalake.

Podczas otwarcia poznańskiego biura Sonalake obecny był również Gerald Keown, ambasador Irlandii, który również podkreślał, że otwarcie biura tej firmy to doskonały przykład współpracy polsko-irlandzkiej.

Sonalake to firma z sektora nowych technologii informatycznych. Powstała w 2016 roku, podczas fuzji, jaka miała miejsce po ponad 10 latach bliskiej współpracy polskiej spółki Verax Systems z irlandzką firmą Danu Technologies. Firma oferuje systemy informatyczne dla telekomunikacji oraz usługi rozwoju oprogramowania zarówno dla młodych i niewielkich podmiotów, jak i dużych, globalnych organizacji takich jak np. Amazon, AoL (Oath), Ericsson, HP, Ryanair czy Vodafone.

Użyte w artykule zdjęcia: UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz