Pobiedziska

Nowości w bibliotekach

Wyremontowane biblioteki  Foto: UMiG Pobiedziska

Dwie filie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Pobiedziska po ostatnio przeprowadzonym remoncie mają teraz jasne ściany oraz nowe podłogi.

Prace remontowe w Pobiedziskach Letnisku i Pomarzanowicach trwały miesiąc, a na ich przeprowadzenie wykorzystano czas, w którym z powodu epidemii koronawirusa, nie mogliśmy korzystać z zasobów bibliotek.

Sporo pracy wymagało pozbycie się ze ścian wcześniejszego, intensywnego koloru, ale udało się – wyjaśniają przedstawiciele UMiG – obecny, kremowy kolor ścian sprawia, że pomieszczenia biblioteki filialnej w Pobiedziskach Letnisku wydają się być bardziej przestronne.

Dodatkowo w filii w Pomarzanowicach pojawiły się nowe regały na książki oraz meble dla najmłodszych czytelników. Są także nowe książki. Dzieci mogą już wypożyczyć między innymi Tajemniczy świat pod stopami i Rodzinę Wafelków pióra Joanny Krzyżanek. Dzięki tej ostatniej książce dowiemy się na przykład jak zrobić dinozaura z chleba, a także czy można poprawić koncentrację? 

Nowości na tym nie koniec – zapowiadają pracownicy bibliotek – o tym, co jadano, gdy nie znano chleba, jak przechowywano żywność, zanim wynaleziono lodówki i jakie słodycze jadano dawniej czytelnicy dowiedzą się z książki Małgorzaty Kur Zjeść głowę cukru.

Starsi czytelnicy będą mogli sięgnąć po kolejne tytuły powieści Remigiusza Mroza Głosy z zaświatów i Listy z za grobu. Zupełnie inny charakter ma powieść Kristin Harmel Żona winiarza. , która jest propozycją dla miłośników romansów z czasów II wojny światowej.

Użyte w artykule zdjęcia: UMiG Pobiedziska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz