SieBuduje Zawady

Nowe osiedle na Zawadach

Tumski Park  Foto: SGI Baltis

Przy ulicy Zawady w Poznaniu budowane jest osiedle, na którym powstanie 216 mieszkań i apartamentów. Inwestycja ma zostać zakończona do końca 2012 roku.

Osiedle położone będzie w pobliżu Ostrowa Tumskiego, któremu zawdzięcza swoją nazwę – Tumski Park. W kilku pięciopiętrowych budynkach znajdzie 216 mieszkań o powierzchni od 45 do 90 metrów kwadratowych. Wszystkie będą wyposażone w drewniane okna oraz drzwi antywłamaniowe. Balkony i tarasy wyłożone zostaną płytkami gresowymi. Budynki będą wyposażone w instalacje telefoniczne, TV, oraz internet. W każdym mieszkaniu znajdować się będzie także przycisk antynapadowy, a w mieszkaniach na parterze zamontowane będą rolety zewnętrzne.

Całe osiedle będzie ogrodzone i wyposażone w system kamer. Wewnątrz Tumskiego Parku znajdować się będą dwa dziedzińce. Starannie zaprojektowana przestrzeń, dzięki placom zabaw i elementom małej architektury, stanowi zarówno miejsce kreatywnej rozrywki dla najmłodszych, jak też spokoju i wytchnienia dla pozostałych mieszkańców – opisuje je Krzysztof Lebdowicz z firmy SGI która buduje osiedle – liczne nasadzenia drzew i krzewów oraz kameralne oświetlenie alejek tworzą spójną i efektowną kompozycję. Będzie tu można odpocząć na drewnianych ławkach, a dla dzieci powstać mają place zabaw.

Autorem koncepcji projektu jest Autorska Pracownia Architektoniczna Hanny i Marka Bieńkowskich z Poznania.

Inwestorem osiedla Tumski Park jest firma SGI Baltis specjalizująca się w budowie wysokiej jakości mieszkań. Wraz z Invest Komfort oraz Porta Drzwi należy do Grupy Kapitałowej Baltis Investment S.A., której działalność sięga 1990 r. Baltis S.A. jest twórcą znanej sieci sklepów Komfort.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz