Swarzędz

Nowa kładka dla pieszych, utrudnienia dla kierowców

Nowa kładka dla pieszych w Swarzędzu  Foto: UMiG Swarzędz

Dobrze znana pieszym i kierowcom kładka nad drogą krajową 92 w Swarzędzu będzie rozebrana. Na jej miejscu zostanie jednak wybudowana nowa. Realizacja tej inwestycji będzie się wiązała z pewnymi utrudnieniami dla samochodów.

Stara kładka została właśnie zamknięta i rozpoczęła się jej rozbiórka. W piątek (20.10) jezdnie w obu kierunkach w rejonie kładki zostaną zwężone. Zamknięte dla samochodów będą wewnętrzne pasy. Jest to niezbędne by można było ustawić tymczasową podporę kładki w pasie dzielącym i zdemontować bariery.

Po tym etapie przewiduje się jednodniowe zamknięcie obu pasów ruchu w kierunku Wrześni, które nastąpi w sobotę (21.10) oraz jednodniowe zamknięcie obu pasów ruchu w kierunku Poznania w niedzielę (22.10) – wyjaśniają przedstawiciele Gminy – w tym czasie wykonawca zdemontuje istniejącą kładkę i przywróci ruch do stanu aktualnego.

To oczywiście tylko początkowe prace przy budowie nowej kładki. Podczas kolejnych etapów, gdy prace będą już bardziej zaawansowane, kierowcy ponownie będą musieli liczyć się z utrudnieniami.

Jezdnia zostanie ponowne zostanie zamknięta od 05.03 do 09.03 przyszłego roku. W tym terminie zamknięte będą obie nitki w kierunku Wrześni. Dwa pasy w kierunku Poznania zostaną natomiast zamknięte dla samochodów od 12.03 do 16.03.2018. W tym czasie planowany jest montaż nowej konstrukcji kładki.

Ostatnim etapem prac będzie wykończenie nowej kładki, które zaplanowano na przełomie kwietnia i maja oraz w pierwszej połowie maja przyszłego roku. Wtedy też obie jezdnie będą zwężone do jednego pasa w obu kierunkach.

Nowa, wyposażona w windy kładka dla pieszych nad drogą krajową nr 92, a więc ul. Poznańską w Swarzędzu, ma być gotowa przed latem przyszłego roku. Cała inwestycja kosztować będzie 4.250.000,00 złotych.

Użyte w artykule zdjęcia: UMiG Swarzędz

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz