POZnań

Jak zabezpieczyć interesy seniorów?

Notariusz - zdjecie ilustracyjne 1  Foto: materiały prasowe

Zagadnienia prawne związane z bezpiecznym przekazywaniem majątku, darowiznami i testamentami będą tematami wykładów poznańskich notariuszy w ramach akcji: Bezpłatny wykład notariusza na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. To także jeden z elementów działań rejentów związanych z rosnącą potrzebą edukacji prawnej i świadomością seniorów dotyczącą uregulowania spraw majątkowych i jednocześnie zapewnienia sobie spokojnego, długiego życia.

Sposoby przekazania majątku to ważne zagadnienia dla starzejącego się społeczeństwa. Seniorzy z jednej strony chcą za swojego życia uregulować sprawy majątkowe, by uniknąć później sporów między spadkobiercami, z drugiej chcieliby zabezpieczyć swoje prawa do majątku, na który ciężko pracowali przez całe swoje życie.

Seniorzy, którzy chcą przekazać swoje mieszkanie czy dom obawiają się często negatywnych konsekwencji takiej decyzji, w tym wyrzucenia z lokalu przez niewdzięcznego obdarowanego – mówi notariusz Karolina Tomaszewska – Stachecka.

Podczas wykładów, które w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, odbędą się na Uniwersytecie Adama Mickiewicza i Politechnice Poznańskiej notariusze przedstawią różne możliwości rozwiązań prawnych dotyczących sposobów przekazania majątku dzieciom czy wnukom, takich jak: umowa o dożywocie, darowizna czy testament.

Bezpłatne wykłady będące elementem edukacji prawnej społeczeństwa towarzyszą ogólnopolskiej akcji Dzień Otwarty Notariatu, który odbędzie się w sobotę 30 listopada pod hasłem: Uczciwie i bezpiecznie. Warto dbać o swój majątek – porozmawiaj o tym z notariuszem – informuje notariusz Agata Laskowska, koordynatorka wydarzenia

Tego dnia w 29 miastach Polski niemal 600 notariuszy będzie udzielało wszystkim zainteresowanym bezpłatnych informacji prawnych. W Poznaniu Dzień Otwarty Notariatu odbędzie się w godzinach od 10.00 do 16.00 w centrum handlowym Posnania.

Wykłady w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku:

16 listopada (sobota), godz. 10.00 w sali XVII Collegium Minus UAM, ul. Wieniawskiego 1, wykład notariusza Bogumiła Bach

19 listopada (wtorek), godz. 15.30 w sali nr 122 Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo 5 – wykład notariusza Karoliny Tomaszewskiej Stacheckiej.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe,

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz