POZnań

W Poznaniu skończyły się miejsca na Wings For Life

Wings For Life  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

7. edycja Wings for Life World Run odbędzie się 3 maja 2020, rejestracja na nią wystartowała 12 listopada, a mimo to miejsc na flagowy bieg w Poznaniu już nie ma. W stolicy Wielkopolski przed Samochodem Pościgowym wyznaczającym linię mety uciekać będzie komplet 8000 uczestników. Na zapełnienie listy Polacy potrzebowali jedynie 48 godzin. Do globalnego biegu wciąż można dołączyć! Za pomocą aplikacji w tzw. App Run bądź w jednej z 12 pozostałych lokalizacji na świecie. Zarejestruj się na www.wingsforlifeworldrun.com

Wings for Life World Run to jedyny w swoim rodzaju bieg charytatywny o zasięgu globalnym, rozgrywany jednocześnie na całej kuli ziemskiej – bez względu na porę dnia, czy pogodę. Nie ma w nim tradycyjnej linii mety. Zastępuje ją realny lub wirtualny Samochód Pościgowy, przed którym uciekają uczestnicy.

100% opłat startowych i donacji trafia na konto fundacji Wings for Life, która finansuje działania placówek badawczych poszukujących skutecznej metody leczenia rdzenia kręgowego. Od pierwszej edycji na konto fundacji wpłynęło ponad 27 milionów euro, a wyniki przełomowych badań dają nadzieję setkom tysięcy osób poruszającym się na wózkach.

Polacy czynnie uczestniczą w imprezie od pierwszej edycji i z roku na rok zaznaczają kluczową rolę w jej sukcesie. Zarówno wynikami sportowymi, jak i frekwencją i zaangażowaniem. Nie inaczej było tym razem. Lista startowa na 7. edycję biegu w Poznaniu została zapełniona w niespełna 2 dni. To absolutny rekord!

Wszyscy, którzy zechcą wziąć udział w Wings for Life World Run i wesprzeć działania fundacji wciąż mogą to zrobić startując w jednym z biegów z Samochodem Pościgowym (w Poznaniu nie ma już miejsc, najbliższe miasta to Monachium i Wiedeń) bądź z aplikacją mobilną Wings for Life World Run w dowolnej lokalizacji (w pojedynkę lub w zorganizowanym biegu).

Opłata wpisowa za udział w App Run wynosi 62 zł. Warto się pospieszyć. Zgłoszeni na bieg z aplikacją do 15 grudnia otrzymają pocztą koszulki techniczne polskiej firmy 4F, która w tym roku objęłą globalny patronat nad imprezą. Uczestnictwo z aplikacją nie oznacza wcale biegu w pojedynkę. Na całym świecie tworzone są oddolnie Zorganizowane Biegi z Aplikacją, w Polsce m.in. w: Kaletach, Namysłowie, Grodzisku Mazowieckim. Ich organizatorem może być każdy. Wystarczy znaleźć odpowiednią trasę, wypełnić formularz na oficjalnej stronie, zachęcić do udziału biegaczy z okolicy i 3 maja pobiec z całym światem dla tych, którzy biegać nie mogą.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz