Aglomeracja

Noga z gazu!

Policja / policjant / radiowóz  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Wakacje to oczywiście czas, gdy wuchta wiary podróżuje samochodami. Niestety każdego roku, właśnie w tym okresie, dochodzi do wielu tragicznych wypadków. Wśród najczęstszych przyczyn jest zbyt duża prędkość. Podczas trwającego weekendu trwa policyjna akcja, która wymierzona jest w drogowych piratów.

Tylko podczas pierwszego weekendu wakacji na polskich drogach doszło do 335 wypadków, w których śmierć poniosło 40 osób – informują policjanci – zdecydowana większość, bo 282 zdarzenia została spowodowana przez kierujących pojazdami, którzy naruszając zasady ruchu drogowego doprowadzili do śmierci 30 osób.

Jak dodają policjanci 75 wypadków drogowych było efektem niedostosowania prędkości do panujących na drodze warunków.

Policjanci w całej Wielkopolsce, tak jak w innych częściach kraju, będą uczestniczyli przez cały ten weekend w akcji Prędkość, która trwać będzie do niedzieli (16.07).

Jak podkreślają nie zawsze tragiczne konsekwencje łamania przepisów na drodze ponoszą ich sprawcy. W bardzo wielu przypadkach ofiarami lekkomyślności drogowych piratów są inne osoby na drodze.

Dlatego też będziemy dyscyplinować kierowców, którzy jadąc z nadmierną prędkością mogą doprowadzić do późniejszej tragedii – wyjaśniają policjanci – do działań będą wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w urządzenia rejestrujące tzw. wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości.

Użyte w artykule zdjęcia: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz