POZnań

Noc w Palmiarni

Palmiarnia Poznańska  Foto: Palmiarnia Poznańska / facebook

W nadchodzący piątek, 12 lipca, Palmiarnia Poznańska organizuje kolejną edycję popularnego wydarzenia – Noc w Palmiarni. Impreza odbędzie się w godzinach 20:00-2:00, z możliwością wejścia do godziny 1:00. Warto więc zarezerwować ten wieczór, aby doświadczyć wyjątkowego klimatu tego miejsca.

Egzotyczna podróż przez wyspy Pacyfiku

Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję przenieść się na najbardziej znane wyspy Pacyfiku, takie jak Hawaje, Tahiti oraz Wyspę Wielkanocną. Spektakl taneczny “Avei Varu – tańce polinezyjskie” zaprezentowany przez szkołę tańca Hinatea, przeniesie widzów w świat polinezyjskiej kultury. Występy będą zawierać zarówno dynamiczne, jak i spokojne rytmy, w akompaniamencie ukulele i bębnów. Kolorowe, tradycyjne stroje tancerzy dodadzą pokazowi niezwykłego uroku. Planowane są trzy występy: o 20:45, 21:30 i 22:15.

Magia roślinności i gra świateł

Oprócz występów tanecznych, goście będą mogli podziwiać bogatą roślinność Palmiarni Poznańskiej. Pawilony, w których prezentowane są rośliny tropikalne, subtropikalne i śródziemnomorskie, zostaną specjalnie oświetlone, tworząc niezapomniany klimat. Niektóre obszary ogrodu będą lekko przyciemnione, dlatego organizatorzy zalecają zabranie ze sobą latarek, aby móc w pełni cieszyć się przygotowanymi atrakcjami.

Informacje praktyczne

Bilety na wydarzenie kosztują 12 zł (ulgowy) i 16 zł (normalny). Można je nabyć online na stronie ToBilet lub w kasie bezpośrednio przed wejściem. Ze względów bezpieczeństwa, liczba zwiedzających w ogrodzie jest ograniczona, co może skutkować czasowym wstrzymaniem wejścia. W miarę opuszczania pawilonów przez uczestników, kolejni goście będą sukcesywnie wpuszczani.

Historia i misja Palmiarni Poznańskiej

Palmiarnia Poznańska, istniejąca od ponad stu lat, jest najstarszym i największym ogrodem tego typu w Polsce, a także jednym z najstarszych w Europie. Mieści się w parku Wilsona i oferuje podróż przez odległe kontynenty wśród bogatej roślinności różnych stref klimatycznych. W dziewięciu pawilonach prezentowane jest ponad tysiąc gatunków roślin oraz 170 gatunków ryb w akwariach. Odwiedzający mogą także podziwiać dźwięki żywych ptaków i szum wody.

Misją Palmiarni Poznańskiej jest edukacja przyrodnicza oraz podnoszenie świadomości ekologicznej. Skupia się na ochronie zagrożonych gatunków roślin i zwierząt, problemach związanych z zanikiem unikalnych siedlisk przyrodniczych oraz gospodarowaniu odpadami.

Jesienna edycja

Jeżeli ktoś nie będzie miał okazji wziąć udziału w lipcowej edycji, ma szansę to nadrobić w październiku, kiedy odbędzie się kolejna Noc w Palmiarni.

Użyte w artykule zdjęcia: Palmiarnia Poznańska / facebook

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz