POZnań

Jak przetrwać upały w mieście?

Kurtyna wodna Stary Browar 20150613  Foto: TD

W najbliższych dniach Poznań będzie musiał zmierzyć się z wysokimi temperaturami, które mogą sięgać nawet 30 stopni Celsjusza. Aby ulżyć mieszkańcom i turystom w tym gorącym czasie, Aquanet postanowiło uruchomić mgławice wodne.

Mgławice są urządzeniami, które po włączeniu wytwarzają mgiełkę wody, która może skutecznie ochłodzić ludzi w upalne dni. System ten działa tylko wtedy, gdy zostanie włączony za pomocą przycisku, aby uniknąć marnowania wody.

Aquanet już zamontował mgławice w kilku miejscach w Poznaniu. Teraz mieszkańcy i turyści mogą się schłodzić w pobliżu galerii handlowych Avenida i Stary Browar, Międzynarodowych Targów Poznańskich, Akademii Wychowania Fizycznego, Dworca Zachodniego i pomnika Starego Marycha, parku Wilsona, placu Adama Mickiewicza, ulicy Dolnej Wildy, ulicy Wrocławskiej oraz na rondach – Kaponiera, Śródka i Rataje.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w najbliższych dniach spodziewane są upały. Środa, 10 lipca, nawet od 31°C do 34°C.

W czasie upałów zaleca się unikanie długotrwałego przebywania na słońcu. Należy również dbać o nawodnienie organizmu, pijąc dużo wody i unikając alkoholu. Często będzie również korzystać z lekkiej odzieży z jasnych materiałów, nakrycia głowy i okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV.

Osoby opiekujące się zwierzętami powinny również pamiętać o ich dobrostanie, zapewniając im dostęp do wody i cienia.

Użyte w artykule zdjęcia: TD

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz