K U L T U R A

Noc w muzeum i nie tylko

Noc Muzeów  Foto: Noc Muzeów

Noc Muzeów Foto: Noc MuzeówPierwsze imprezy towarzyszące Nicy Muzeów już za nami, ale najwięcej imprez dopiero przed nami. Ta niezwykła “noc” zacznie się jednak już po południu, by jak najwięcej osób mogło skorzystać z jak największej liczby atrakcji.

Ideą już 11 edycji Nocy Muzeów w naszym mieście jest pokazanie utraconych dzieł, idei, kontekstów z różnego punktu widzenia – wyjaśniają organizatorzy – dzieł utraconych i uzyskanych, znaczeń i idei, które bądź to uległy zapomnieniu, bądź fizycznemu zniszczeniu, a dzięki staraniom i często żmudnej pracy udało się przywrócić pamięć o nich – „utraconych”.

Premiera filmu Muzeum Utracone odbędzie się w Poznaniu na Placu Wolności od godz. 22:30.

Ponieważ wiele atrakcji przygotowano z myślą o najmłodszych, noc zacznie się już po południu. Dzieci będą mogły uczestniczyć w warsztatach, pokazach i spotkaniach.

Noc Muzeów Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Dla starszych drzwi muzeów, galerii (ale nie handlowych) oraz… na przykład Dworca Głównego otwarte będą o wiele dłużej niż zwykle. Niektóre zamkną się dopiero po północy. Będzie to także okazje nie tylko na zwiedzanie, ale kupienia wielu wydawnictw po niższych cenach.

Zapraszamy wszystkich do zwiedzania starego dworca kolejowego Poznań Główny, to już ostatnia szansa na odkrycie tajemnic budynku, który jeszcze w tym roku przestanie służyć pasażerom i zostanie zaadaptowany na inne potrzeby – zapraszają organizatorzy Nocy Muzeów na Dworcu – w programie między innymi wizyta w dworcowych podziemiach, zwiedzanie nieczynnego komisariatu policji i siedziby Straży Ochrony Kolei oraz niedostępnych na co dzień pomieszczeń biurowych.

Program tegorocznej Nocy Muzeów jest naprawdę bardzo bogaty. Wiele ciekawych propozycji znajdziesz klikając tutaj.

Noc Muzeów 2011 - Odwach Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz