Aglomeracja

Noc Naukowców zacznie się po południu

Noc Naukowców  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Porywające wykłady, pasjonujące pokazy, eksperymenty zapierające dech w piersiach i urządzenia o których nie śniło się nawet pisarzom fantastyki. Do tego jeszcze fizyczne show, podczas którego poznamy miedzy innymi widzialne oraz… niesłyszalne dźwięki. Te i setki innych atrakcji przygotowali naukowcy dla wszystkich żądnych wiedzy i wrażeń, których zapraszamy dzisiaj na Politechnikę Poznańską, UAM, Uniwersytet Przyrodniczy oraz AWF i do Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego. Ta Noc rozpocznie się o godzinie 16:00.

Noc Naukowców Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Od kilku lat przebojem są pokazy fizyków, które podziwiać można w aulii Politechniki Poznańskiej. Tym razem zobaczymy prezentację zatytułowaną FIZYKA MUSIC SHOW podczas której zostanie zaprezentowane wielkie muzyczno-fizyczne show. Będzie zatem między innymi gra na elektrycznej pile, super bębnie, śpiewająca rura, widzialne oraz… niesłyszalne dźwięki!

Cześć wykładów, czy warsztatów wymaga niestety wcześniejszej rezerwacji. Nie wszystkim uda się dostać na wypatrzone wcześniej zajęcia. Zainteresowanie jest bowim ogromne. W ciągu pierwszych trzech godzin trwania rejestracji na pokazy Nocy Naukowców zarezerwowano 12.000 miejsc – informuje Jolanta Szajbe z Politechniki.

Noc Naukowców, pełna niezapomnianych wrażeń, odbywa się równocześnie niemal we wszystkich osrodkach akademickich w całej Europie.  Celem imprezy, która odbywa się pod hasłem Researchers’ Night, jest zbliżenie naukowców i społeczeństwa, stworzenie okazji do spotkania, poznania się i wspólnych działań. A wszystko to w atmosferze zabawy – podkreślają organizatorzy.

Od kilku lat odwiedzający Noc Naukowców mogą się przekonać, że nauka jest pasjonująca i ciekawa. Dzisiaj zobaczymy naukowców w nietypowych sytuacjach, a publiczność w roli naukowców, czeka nas noc pełna atrakcji: pokazów, eksperymentów, warsztatów – zachęca Jolanta Szajbe – zabawy z tęczą, pokazy robotów, genetyczne centrum gier, maraton rowerowy, a nawet rozwiązanie zagadki Enigmy – to wszystko zobaczyć będzie można podczas tegorocznej Nocy Naukowców.

Noc Naukowców 2011 - Politechnika Poznańska - Pokaz mody: ARCHITEKTURA MODY 2011 Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Choć Noc Naukowców odbywa się na kilku poznańskich Uczelniach, to chyba najwięcej dzieje się na Politechnice. To tutaj zobaczyć można najbardziej spektakularne pokazy. W tegorocznym programie także znajdą się „hity” Nocy Naukowców takie jak LABORATORIUM ZIMNA, a więc pokaz tego, co dzieje się z rzeczami zamrożonymi do minus 196 stopni Celsjusza, MOBILNE CENTRUM ZARZĄDZANIA ŚWIATEM, czyli najnowocześniejsze mobilne centrum dowodzenia, FESTIWAL WYSOKICH NAPIĘĆ podczas którego można obserwować zjawiska zachodzące pod wysokim napięciem. Będzie także POKAZ MODY – pokaz autorskich i intrygujących kreacji inspirowanych architekturą i designem, zaprojektowanych przez studentki Wydziału Architektury czy uwielbiany nie tylko przez najmłodszych KONKURS KRZYKACZY!

Dużą popularnością cieszy się także LABORATORIUM SZALONEGO CHEMIKA czy CHEMIA OPEN AIR.

Pełny program tegorocznej Nocy Naukowców z ofertą wszystkich uczelni znajdziesz klikając tutaj.

By móc zobaczyć jak najwięcej będzie można skorzystać z bezpłatnej linii autobusowej Noc Naukowców, która łączyć będzie wszystkie miejsca, gdzie dziać się będzie coś ciekawego. Autobusy kursować będą od godziny 17:00 do 23:00 i odjeżdżać będą z Politechniki i Kampusu UAM Morasko o każdej pełnej godzinie. Zatrzymywać się będą na następujących przystankach: Politechnika, AWF, Niezłomnych, Zamek, Libelta, Uniwersytet Przyrodniczy, Golęcin, Koronna, Trójpole i Kampus UAM Morasko.

Noc Naukowców 2011 - Politechnika Poznańska - Fizyka AERO SHOW Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz