Aglomeracja

Tydzień bez samochodu – podsumowanie

Tydzień bez samochodu  Foto: UMP

Spora grupa poznaniaków zamiast autem do pracy jeździło tramwajami i autobusami, a ponad setka cyklistów po raz pierwszy skorzystała z Poznańskiego Roweru Miejskiego  – to efekty wrześniowego Tygodnia bez samochodu.

Tydzień bez samochodu Foto: UMPW niedzielnym finale na Św. Marcinie można było wypić pyszną kawę w zabytkowym tramwaju, wziąć udział w przejeździe rowerowym, osobiście sprawdzić jak wiele miejsca zabiera w przestrzeni publicznej jeden samochód, a prezydent Poznania udowodnił że zmiana dętki w rowerze to nic trudnego.

Sukcesem akcji jest wzrost zainteresowania miejskim rowerem. Operator systemu zarejestrował podczas Tygodnia bez samochodu 110 nowych użytkowników.

Dużym powodzeniem cieszyły się także darmowe przejazdy na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego. Z ostatecznych danych zebranych przez kontrolerów wynika, że z tej propozycji skorzystało 14 procent pasażerów (kilkaset osób dziennie) – informuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Do promocji publicznej komunikacji włączyły się obok MPK także przewoźnicy z podpoznańskich gmin. Można było zobaczyć autobusy takich przedsiębiorstw, jak: ZKP Suchy Las, Translub Luboń oraz PUK Komorniki, w których znalazły się interesujące galerie zdjęć pod hasłem: „Transport w gminie na przestrzeni ostatnich lat”. Natomiast Przewozy Regionalne PKP i Koleje Wielkopolski promowały wspólny bilet: Bus-Tramwaj-Kolej.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz