Aglomeracja

Noc Naukowców w Poznaniu

Noc naukowców 2019  Foto: materiały prasowe

13. edycja Nocy Naukowców odbędzie się w Poznaniu już 27 września. Z tej okazji, wszystkie osoby spragnione wiedzy, w jedną noc będą mogły zamienić się w odkrywców, badających możliwości ludzkiego umysłu. Na uczestników wydarzenia czekają warsztaty, wykłady i wiele innych atrakcji. Zapisy ruszą we wtorek, 17 września.

Wydarzenie to okazja do spotkania zwykłych ludzi z wynalazcami. Uczestnicy Nocy Naukowców w atmosferze zabawy będą zwiedzać laboratoria, przyglądać się eksperymentom i brać udział w konkursach naukowych. W imprezie może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku. Organizatorzy przygotowali atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Tej nocy każdy może zostać badaczem i przekonać się o magii oraz sile nauki.

Tegoroczna edycja imprezy została objęta patronatem poznańskich uczelni państwowych: Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Przyrodniczego, Akademii Wychowania Fizycznego, Uniwersytetu Ekonomicznego, a także Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN oraz Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-sieciowego.

Noc Naukowców jest jedyną taką inicjatywą obejmującą całą Europę. Każdego roku w tym samym czasie (w ostatni piątek września) odbywają się imprezy popularno-naukowe i rozrywkowe pod nazwą Researchers’ Night.

Udział we wszystkich zabawach oraz koncertach w ramach Nocy Naukowców jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja.

Pierwsza tura zapisów odbędzie się 17 września (w godz. 12:00-20:00), druga – od 19 września (od godz. 12:00) do 21 września (do godz. 21:00), pod adresem: https://rejestracja.poznan.nocnaukowcow.pl

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz