K U L T U R A POZnań

Noc Naukowców – fotorelacja

Noc Naukowców 2011 - Politechnika Poznańska - Chemia Open Air  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Organizowana już po raz kolejny Noc Naukowców cieszy się coraz większą popularnością. Większość osób uczestniczących w pokazach, warsztatach i wykładach to młodzi, żądni wiedzy i wrażeń przyszli naukowcy. Szturmowane były każde drzwi, za którymi otwierał się przed nimi wspaniały świat nauki. A było co oglądać.

Najwięcej działo się na Polibudzie, choć entuzjastów naukowych wrażeń przyciągały skutecznie także Uniwersytet Przyrodniczy, UAM oraz Poznańskie Centrum Superkomputerowo Sieciowe.

Co roku szturmowana jest aula Politechniki, w której widowiskowe show prezentują młodzi fizycy. Nie inaczej było w tym roku. Choć na auli jest 700 miejsc siedzących i kolejnych kilkadziesiąt stojących, a organizatorzy zaplanowali 3 pokazy zabrakło miejsca dla wszystkich chętnych. Prowadzący pokaz Fizyka Aero Show zdecydowali się na przeprowadzenie kolejnych dwóch. Sporą popularnością cieszyły się także pokazy chemiczne, piknik lotniczy i nowoczesne, mobilne centrum dowodzenia.

Atrakcji jednak na terenie całego Kampusy Warta było naprawdę dużo. Ci, którzy chcieli zobaczyć wszystko mieli twardy orzech do zgryzienia, bo zadanie to okazywało się po prostu niemożliwe do wykonania. Oprócz atrakcyjnych pokazów, były warsztaty, wykłady… chciałoby się zobaczyć również to, co dzieje się na pozostałych uczelniach.

Tak było na Politechnice Poznańskiej

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz