Niezwykły rok dziewczęcego futbolu

Liga Orliczek  Foto:

Zwycięstwem piłkarek UKS Uniwersytet Futbolu Poznań zakończył się Gwiazdkowy Turniej Orliczek 2015, w którym wystartowało dziewięć zespołów z Poznania i okolic. Najwięcej bramek w turnieju zdobyła Zofia Rosińska uczennica Szkoły Podstawowej nr 45 w Poznaniu.

Gwiazdkowy Turniej Orliczek 2015 - 02Gwiazdkowy Turniej Orliczek zakończył niezwykły rok w kobiecym futbolu w Poznaniu. A ważnych wydarzeń było dużo m.in.: sukcesy futsalistek AZS UAM Poznań, zakończona z pierwsza edycja Ligi Orliczek, wicemistrzostwo województwa dla Szkoły Podstawowej nr 45 czy powołania dla młodych poznanianek do kadry województwa i reprezentacji Polski.

Czwartkowy turniej zakończył się zwycięstwem podopiecznych Mieczysława Petlickiego, które w finale pokonały pierwszy zespół ze Szkoły Podstawowej nr 45. Trzecie miejsce zajęła drużyna Kotwica Kórnik.

Organizatorzy wręczyli również nagrody indywidualne. Najlepszą zawodniczką została Dobrosława Skorupska z UKS Uniwersytet Futbolu Poznań. Najwięcej bramek w turnieju zdobyła Zofia Rosińska ze Szkoły Podstawowej nr 45 w Poznaniu, a między słupkami królowała Aleksandra Kowalska ze Szkoły Podstawowej nr 51 w Poznaniu. Spotkania rozgrywane były w hali sportowej przy ul. Harcerskiej w Poznaniu.

Po rundzie jesiennej liderem Poznańskiej Ligi Orliczek jest drużyna UKS PS Gniezno. Drugie miejsce zajmuje Uniwersytet Futbolu Poznań, a trzecie Szkoła Podstawowa Nr 45. Tuż za podium znajduje się broniąca mistrzowskiego tytułu reprezentacja Gminy Dopiewo.