Stare Miasto

Niezwykłe powitanie wiosny!

Wystawa na Skwerze Łukasiewicza  Foto:

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, to także  Światowy Dzień Zespołu Downa. Także w marcu, w trzecią niedzielę tego miesiąca obchodzimy Światowy Dzień Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych.

Terapeuci i rehabilitanci poprzez wspólne twórcze działanie chcą zwrócić uwagę na konieczność integracji społecznej osób niepełnosprawnych, oraz podkreślić rolę ich aktywności na różnych polach.

Twórczość artystyczna jest obszarem włączania, daje możliwość wyrażania emocji, oraz poczucie sprawstwa, tak istotne w rozwoju każdego dziecka – mówi Lidia Koralewska, prowadząca zajęcia plastyczne w szkole dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych Zawsze Razem.

Oryginalne, unikatowe prace uczniów prezentowane były już na licznych wystawach, w przestrzeniach publicznych. Za każdym razem przyczyniają się do zmiany społecznego wizerunku osób niepełnosprawnych.

Zachęcamy do wzięcia udziału w bezpłatnych Wiosennych Warsztatach Integracyjnych dla dzieci, których organizatorem jest Stowarzyszenie Zawsze Razem, działające na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Odbędą się one w Centrum Inicjatyw Rodzinnych przy ul. Ratajczaka 44 w czwartek 22 marca o 12:30 i potrwają około godziny.

Są jeszcze wolne miejsca! Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem 515 167 136.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz