POZnań

Niezła plantacja

Plantaca konopii  Foto: KMP

Dzielnicowi z poznańskiej Wildy zatrzymali młodego mężczyznę, który uprawiał w mieszkaniu konopie indyjskie. Policjanci znaleźli w niego także susz roślinny. Podejrzany usłyszał zarzuty. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Tuż przed długim weekendem dzielnicowi z Komisariatu Poznań Wilda zatrzymali 22-latka, który prowadził w domu uprawę konopi indyjskich, z których wytwarza się marihuanę – informuje Dawid Marciniak z Zespołu Prasowego Komendy Miejskiej Policji. Dodatkowo zatrzymany miał przygotowane już nieco ponad 60 gramów gotowego narkotyku. Podejrzany usłyszał zarzuty.

Jak ustalili sledczy, mężczyzna miał w domu plantację 10 roślin. Każda z nich miała już około 1 metra wysokości. To konopie indyjskie, których uprawa jest zabroniona. Z tych roślin można by uzyskać ponad 220 gramów narkotyków. Mieszkaniec Poznania miał także ponad 60 gramów gotowych narkotyków. Biegły ustali czy to narkotyki uzyskane z tej plantacji, czy też z innego źródła.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa Poznań Grunwald. Zatrzymany usłyszał zarzut uprawy konopi indyjskich oraz posiadania narkotyków. Oba czyny dotyczą znacznych ilości, co sprawia, że górna granica kary sięga 10 lat więzienia. Uprawa i narkotyki zostały zabezpieczone. Prokuratura wobec podejrzanego zastosowała dozór policyjny.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz