Sport

Niedzielny Poznań Business Run

Poznań Business Run - 15.09.2013 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Poznań Business Run - 15.09.2013 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterJuż po raz drugi odbędzie się w naszym mieście sztafetowy bieg charytatywny Poznań Business Run. W centrum miasta, w niedzielny poranek, będziemy mogli dopingować ponad 3.000 biegaczom.

Poland Business Run to charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety, który rozpoczyna się jednocześnie w Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi i Warszawie, w sumie pobiegnie prawie 10000 osób – wyjaśniają organizatorzy – celem inicjatywy jest pomoc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, wspierającej osoby, które w wyniku różnych zrządzeń losu zostały poddane amputacji.

Celem poznańskiego biegu jest zebranie środków dla trzech beneficjentów.

Uczestnicy biegu będą mieli do pokonania 3,8-kilometrową trasę wokół śródmieścia Poznania. Pierwszych  600 biegaczy wystartuje na Św. Marcinie przy CK Zamek w niedzielę punktualnie o 10:30. Trasa przebiegać będzie między innymi przez ulicę Kościuszki, plac Cyryla, Plac Wolności, ulice Ratajczaka oraz Taczaka. Całość powinna zakończyć się około godziny 14:00.

Aby każdy mógł na bieżąco śledzić przebieg imprezy, kilka ekranów ledowych pokazywać będzie aktualne wyniki, a dla dzieci dostępna będzie specjalna strefa – dodają organizatorzy.

Z utrudnieniami i objazdami w centrum muszą się liczyć kierowcy i pasażerowie bimb oraz autobusów. Choć nie zmienią się trasy tych ostatnich, to mogą wystąpić krótkie wstrzymania ruchu tramwajów na ul. Św. Marcin oraz przy placach Wolności i Cyryla Ratajskiego.

Samochody będą mogły jechać ulicami 23 Lutego (od Al. Marcinkowskiego do pl. C. Ratajskiego), Libelta (od ul. Kościuszki do ul. Działyńskich i od al. Niepodległości do ul. Kościuszki), Fredry (od ul. Mielżyńskiego do ul. Kościuszki), Garncarską (od ul. Św. Marcin do ul. Taczaka) oraz Taylora (od ul. Kościuszki do al. Niepodległości).

Całkowicie zamknięte dla samochodów będą Św. Marcin (od al. Niepodległości do ul. Ratajczaka), ul. Ratajczaka (od ul. 27 Grudnia do ul. Taczaka), pl. Wolności (ul. 3 Maja – Ratajczaka – 27 Grudnia), ul. Taczaka (od ul. Ratajczak do ul. Kościuszki), ul. Kościuszki (od ul. Nowowiejskiego do ul. Taczaka), pl. C. Ratajskiego (od ul. 23 Lutego do ul. Libelta), ul. Libelta (od pl. C. Ratajskiego do ul. Działyńskich), ul. Nowowiejskiego (od ul. Kościuszki do ul. Działyńskich), a także ul. 3 Maja (od pl. C. Ratajskiego do ul. plac Wolności).

Na niektórych skrzyżowaniach nie będzie działać sygnalizacja świetlna.

Kierowcy będą mogli przejeżdżać przez trasę biegu przez tzw. „śluzy”. Zostaną one zorganizowane w następujących miejscach:
– Mielżyńskiego – pl. C. Ratajskiego,
– Kościuszki – Fredry,
– Kościuszki – Św. Marcin,
– Św. Marcin – Ratajczaka,
– Św. Marcin – Gwarna,
– 27 Grudnia – Ratajczaka
– Kościuszki – Libelta.

Poznań Business Run - 15.09.2013 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz