POZnań

Niedzielny bieg i objazdy

Wings For Life World Run  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Kilka tysięcy biegaczy wystartuje w niedzielnym biegu Wings for Life World Run. Jego trasa prowadzić będzie między innymi ulicami Poznania. To oznacza pewne utrudnienia w ruchu.

Kierowcy muszą się liczyć ze zmianami w organizacji ruchu w godzinach od 12:00 do 15:00. O samym biegu przeczytasz więcej klikając tutaj.

Bieg rozpocznie się na terenie toru regatowego Malta o godzinie 13:00. Jego uczestnicy pobiegną ulicami abpa Baraniaka, Jana Pawła II, przez rondo Rataje i dalej ulicami Krzywoustego, Królowej Jadwigi, Niezłomnych, al. Niepodległości, Solną, Wolnica, Małymi Garbarami, Wyszyńskiego, rondo Śródka, ulice Podwale, Prymasa Hlonda, Główną, Gnieźnieńską, a następnie na pętlę biegową poza miastem.

Trasa biegu Wings For Life na terenie Poznania

Podczas trwania biegu na ulicy Baraniaka samochody będą mogły jechać w obie strony korzystając  tylko z jednej nitki jezdni od ul. Wiankowej do ul. Jana Pawła II.

Sama ulica Jana Pawła II będzie w tym czasie jednokierunkowa od ronda Rataje do ul. Baraniaka. Przejazd ulicą Jana Pawła II od ronda Śródka w stronę ronda Rataje będzie prowadzić objazdem przez ul. Baraniaka, rondo Żegrze, ul. Hetmańską i ul. Zamenhofa.

Ruch na rondzie Rataje będzie ograniczony. Nie będziemy mogli zjechać na ul. Królowej Jadwigi.

Na Królowej Jadwigi – Krzywoustego także zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy po jezdni południowej od ul. Niezłomnych do ronda Rataje. Objazd poprowadzi nas przez rondo Starołęka, ul. Hetmańską, ul. 28 Czerwca i ul. Wierzbięcice.

Na al. Niepodległości również obowiązywać będzie tylko jeden kierunek ruchu po jezdni wschodniej od ul. Niezłomnych do ul. Solnej.

Na ulicach Solna,Wolnica, Małe Garbary, Estkowskiego oraz Wyszyńskiego będziemy mogli przejechać w obu kierunkach po jezdni południowej od al. Niepodległości do ronda Śródka.

Z ronda Śródka nie będziemy mogli wjechać na ul. Wyszyńskiego. Wjazd i wyjazd na Śródkę będzie możliwy od strony ul. Bydgoskiej.

Na ulicach Podwale i Prymasa Hlonda jeździć będziemy tylko jedną, otwartą dla samochodów nitką od ronda Śródka do ul. Głównej.

Ulica Główna natomiast będzie zamknięta od ul. Prymasa Hlonda do ul. Krańcowej. Podobnie będzie na ul. Gnieźnieńskiej na odcinku od ul. Krańcowej do ul. Bałtyckiej.

Na czas biegu na skrzyżowaniach znajdujących się na jego trasie wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna, a przejazd w poprzek trasy umożliwią śluzy nadzorowane przez służby policji i Nadzoru Ruchu MPK.

W razie potrzeby policja może wprowadzać dynamicznie dodatkowe zmiany w organizacji ruchu – informuje Miejski Inżynier Ruchu – likwidacja zmian następować będzie sukcesywnie, na polecenie służb ruchu, po przejeździe Samochodu Pościgowego.

Bieg wymusi również pewne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Informujemy o nich poniżej.

Trasa biegu Wings For Life

Autobusy jeżdżące na liniach nr 52, 55, 62, 65, 66, 81, 84, 92, 96 mogą mieć utrudniony wjazd na dworzec na rondzie Rataje oraz chwilowe ograniczenia przy wyjeździe z dworca na ul. Jana Pawła II.

Autobusy 51, 60, 63 ulicami Solną, Wolnica i Małe Garbary w obu kierunkach pojadą jezdnią południową. Podobnie będzie w przypadku linii nr 67, 83, 911 na ulicach Estkowskiego i Wyszyńskiego.

Jadąc ulicą abpa A. Baraniaka na odcinku od ulicy Wiankowej do ulicy Jana Pawła II  autobusy linii nr 57, 84 w obu kierunkach przejadą jezdnią południową.

Nieco swoje trasy będą musiały zmienić autobusy nr 73, 78, 85, 312, 320, 321, 323, 342. Wyznaczony objazd poprowadzi je ulicami Hlonda i Bałtycką, przejazd ul. Hlonda (od ulicy Głównej do ulicy św. Wincentego) oraz ulicą Podwale w obu kierunkach jezdnią wschodnią.

Nie skorzystamy w ogóle tego dnia z przejażdżki zabytkową linią turystyczną nr 100, której kursowanie zostanie w niedzielę zawieszone.

Wings For Life Poland - Poznań 04.05.2014 r.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter, lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter,

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


  • Niech spier… z tymi maratonami. To już się chore robi. Co dwa miesiące k… biegi.