POZnań

Rekordowy bieg The Color Run

The Color Run Poznań  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Najszczęśliwsze 5 km na świecie wraca do Poznania. Już 20 maja ścieżki wokół Jeziora Maltańskiego podczas The Color Run by Skittles opanuje rzesza uśmiechniętych i kolorowych biegaczy. Tegoroczna edycja ma być wyjątkowa – organizatorzy szacują, że udział weźmie w niej rekordowa liczba, 10 tysięcy osób.

The Color Run to bieg zupełnie nietypowy. Nikt tu się nie ściga, nikt nie mierzy czasu. Każdy dociera natomiast na metę z uśmiechem na twarzy pokrytej różnokolorowymi barwnikami. Dlatego nietypowa była też konferencja prasowa zapowiadająca poznańskie wydarzenie. Grupa wolontariuszy z Fundacji Wielkopolska Pracownia Pomysłów na dziedzińcu przed Urzędem Miasta przygotowała miniaturową symulację biegu i tego, co już wkrótce czeka uczestników najszczęśliwszych 5 km na świecie. Jako pierwszy symboliczne metry trasy pokonał Andrzej Białas, dyrektor Gabinetu Prezydenta Urzędu Miasta Poznania.

Chwilę później kolorowe barwniki pokryły też Ambasadora Biegu – Macieja „Glebę” Florka. „To niesamowita dawka pozytywnej energii, ale też niezwykła formuła biegowa – 5-kilometrową trasę można przespacerować, przegadać albo nawet przetańczyć” – podkreślił zwycięzca pierwszej edycji „You Can Dance – Po prostu tańcz!”.

To będzie dla nas wyjątkowa edycja – nie dość, że spodziewamy się rekordowej 10-tysięcznej frekwencji, to na uczestników czeka też specjalna strefa z pianą i cała masa niespodzianek – mówiła Sandra Gruszczyńska, dyrektor Biegu. Jak dodała, Poznań stał się szczególnym punktem na mapie The Color Run – to właśnie tutaj odbyła się pierwsza polska edycja tej imprezy. I to właśnie Miasto Poznań zostało Partnerem Strategicznym Biegu. Wydarzenie zostało objęte też Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Poznania.

W dotychczasowych edycjach The Color Run w Polsce udział wzięło już łącznie 37 tysięcy osób. Wkrótce dołączy do nich kolejna rzesza szczęśliwych Biegaczy. W sprzedaży zostało już niespełna tysiąc pakietów startowych.

The Color Run to największa globalna seria imprez rekreacyjno-sportowych określanych jako „najszczęśliwsze 5km na świecie”. To unikalny bieg, w którym udział może wziąć każdy, bez względu na wiek czy kondycję fizyczną. Jego głównym celem jest zachęcenie ludzi do pozytywnego myślenia oraz zainspirowanie do zdrowego i aktywnego stylu życia. Dlatego motto Biegu to “Bądź szczęśliwy, bądź zdrowy, bądź sobą”.
Aktualnie bieg jest organizowany w 300 lokalizacjach na świecie.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz