Aglomeracja

Niech nam żyje Kolejorz!

Urodziny Kolejorza  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Sobota 19 marca będzie w Poznaniu jak koniunkcja planet. Nie dość, że zespół Jana Urbana przy pełnych trybunach podejmie na Bułgarskiej Legię w hicie kolejki, to tego samego dnia Kolejorz świętować będzie 94. urodziny. Takie połączenie okazji, podobnie jak ustawienie planet w jednej osi, nie zdarza się zbyt często!

Na poznańskich ulicach, pojazdach MPK i taksówkach pojawiły się flagi. Nie biało – czerwone, ale niebiesko – białe, przygotowane specjalnie z okazji urodzin Poznańskiej Lokomotywy. Sztandary wywieszane na budynkach i słupach to nieodłączny element najważniejszych wydarzeń obchodzonych przez miasto lub przez cały kraj. Nigdy jednak okazją do oflagowania Poznania nie był mecz piłki nożnej. Tym razem jest inaczej, a to dlatego, że czeka nas wydarzenie niepowtarzalne, łączące w sobie dwie okazje ważne dla każdego kibica i sympatyka Lecha Poznań. 94. rocznica powstania Kolejowego Klubu Sportowego i mecz, którym za każdym razem żyje całe miasto.

19 marca czeka nas prawdziwe piłkarskie święto – mówi Łukasz Borowicz, rzecznik prasowy Lecha Poznań. – Kolejna rocznica istnienia klubu obchodzona w dniu najbardziej oczekiwanego meczu w sezonie to wydarzenie szczególne, dlatego zdecydowaliśmy się podkreślić jego charakter. Chcemy pokazać, że w takim dniu jak nadchodząca sobota, cały Poznań staje się niebiesko-biały – dodaje.

Zależało nam na udekorowaniu flagami tych miejsc, które będą najbardziej rzucać się w oczy kibicom, zarówno pieszym, jak i kierowcom – mówi Wojciech Terpiłowski, kierownik Działu Promocji i Reklamy Lecha Poznań. – Wybór Grunwaldzkiej był oczywisty, zdecydowaliśmy się na uczęszczaną aleję Niepodległości i Plac Wolności, który jest szczególnym miejscem dla wszystkich kibiców w Poznaniu – dodaje.

Okolicznościowe flagi z okazji 94-lecia Lecha Poznań zawisły w centrum na Placu Wolności i wzdłuż alei Niepodległości oraz na najważniejszej arterii wiodącej na Inea Stadion, ulicy Grunwaldzkiej, od Ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego do skrzyżowania z ulicą Bułgarską.

Chorągiewkami ozdobione zostały również tramwaje i autobusy MPK oraz taksówki korporacji współpracujących z KKS. Na poznańskich ulicach flagi będą wisieć do niedzieli 20 marca.

Gorąco zachęcamy wszystkich sympatyków Lecha do tego żeby również ozdobili swój balkon, okno, samochód lub podwórko niebiesko-białymi barwami. Pokażmy, że 19 marca całe miasto będzie żyło rocznicą klubu i będzie myślami z Lechem – apeluje Wojciech Terpiłowski.

Urodziny Kolejorza

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz