Aglomeracja

Jarmark Wielkanocny w Szreniawie już w ten weekend!

Jarmark w Muzeum w Szreniawie  Foto: Powiat Poznański

Wraz z organizatorami zapraszamy na kolejny już Jarmark Wielkanocny w Szreniawie. Impreza ta odbędzie się już po raz piętnasty. Wszystkie atrakcje, które zostały przygotowane dla gości mają pozwolić miło i efektywnie spędzić czas i przygotować się do Świąt.

Impreza nawiązuje do tradycji jarmarków małomiasteczkowych, które odbywały się dawniej przed ważnymi świętami dorocznymi – wyjaśnia Mariusz Gąszczołowski z Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie.

Podczas tego wydarzenia będzie można między innymi przyjrzeć się pracy twórców ludowych i rzemieślników z różnych regionów kraju i kupić ich wyroby. Będzie to również doskonała okazja, by poznać zwyczaje i obrzędy ludowe związane ze zbliżającymi się świętami oraz wiosną. Stanowiska te spotkamy na terenie całego Muzeum, a więc na placu głównym, na terenie parku podworskiego, w pawilonie nr 8 oraz w stodołach i oborach na terenie folwarku.

Podczas Jarmarku Wielkanocnego odbędą się pokazy prac polowych z wykorzystaniem siły pociągowej zwierząt oraz wypieku chleba czy wędzenia wędlin – dodaje Mariusz Gąszczołowski – zorganizowane będą także pokazy pracy twórców ludowych i rzemieślników wraz ze sprzedażą ich wyrobów.

Koleje Wielkopolskie rozkladNa dodatkowe atrakcje liczyć mogą również dzieci, dla których zorganizowane będą specjalne stoiska interaktywne. Będzie zatem zdobienie mazurków i pisanek różnymi technikami, warsztaty wyrobu palemek i stroików wielkanocnych, wylewanie świeczek i wyrób kartek wielkanocnych. Będzie również zorganizowane świąteczne spotkania ze zwierzętami i krzyżówka z jajem.

W drugim dniu trwania Jarmarku, a więc w niedzielę 20 marca Koleje Wielkopolskie uruchomią dodatkowe połączenia na trasie Poznań – Szreniawa – Poznań w promocyjnej cenie 5,00 zł w obie strony. Oferta ta dotyczy wyłącznie pociągów dodatkowych poza połączeniami rejsowymi. Bilety możemy kupić w kasach dworcowych lub u konduktora w dniu imprezy.

XV Jarmark Wielkanocny w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie odbywać się będzie w sobotę i niedzielę 19 i 20 marca od 11:00 do 17:00.

Oto niektóre punkty programu:
12:45 – 13:30 – pokazy prac polowych
11:00 – 12:30 – Zespół Pieśni i Tańca „Wielkopolanie”
14:30 – 17:00 – Kapela „Po Zagonach”
13:30 – 14.00 – wielkanocne przedstawienie teatralne dla dzieci, Grupa „Dobry Teatr.

Atrakcje Muzeum w Szreniawie

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz