POZnań

Niech moc będzie z wami!

star_wars1  Foto: materiały prasowe Serdecznik

Chore dzieci ze szpitala im. Jonschera już na nich czekają! W sobotę w Szpitalu Klinicznym na ulicy Szpitalnej pojawią się niecodzienni goście. Małych pacjentów odwiedzą bohaterowie Gwiezdnych Wojen. Żołnierze w oryginalnych kostiumach pojawią się na kilku oddziałach, żeby przeczytać dzieciom bajki i wręczyć książki.

star_wars1 Foto: materiały prasowe SerdecznikTym, którym zabrakło mocy i oczekują poMOCY, fani kosmicznej sagi starają się oddać cząstkę ich samych – po to, by wszystkim żyło się lepiej. Polish Garrison to polskie oddziały dwóch międzynarodowych organizacji kostiumowych zrzeszających sympatyków Gwiezdnych Wojen. Ich działalność to nie tylko pokazy oryginalnych strojów, ale także  niesienie pomocy i działania charytatywne.

Wizyta filmowych postaci związana jest z projektem „Oddział Bajka, czyli wędrujące, szpitalne biblioteki” realizowanym przez poznańską Fundację Serdecznik. W ramach tej akcji, w szpitalach w całej Polsce ma pojawić się ponad 100 bajkowozów, czyli mobilnych bibliotek z specjalnie wybranymi dla dzieci książkami.

Aby stworzyć taki książkowy oddział, wykorzystaliśmy książki, mądre czytanie i opowiadanie. Podczas tej wyjątkowej edukacji, która pomaga dzieciom lepiej zrozumieć świat ludzkich uczuć, można poznać swoje wyjątkowe możliwości, nowe marzenia i pasje. – mówi Anna Bany z Fundacji Serdecznik.

Bajkowozy kryją w sobie starannie dobrane tytuły książek, niezwykłe, baśniowe przedmioty i lecznicze opowieści.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz