Aglomeracja Nowe Miasto Wilda

„Niebieskie granty” na zielone pomysły

Volkswagen Poznań  Foto: Volkswagen Poznań


Wystartował konkurs dla wielkopolskich organizacji pozarządowych „Niebieskie granty”. Najlepsze projekty na rzecz ochrony środowiska otrzymają granty od spółki Volkswagen Poznań. Na wsparcie mogą liczyć pomysły związane z oszczędzaniem m. in. energii, wody, czy edukacją ekologiczną

90 tysięcy złotych – tyle pieniędzy Volkswagen Poznań przekaże zwycięzcom konkursu ekologicznego „Niebieskie granty”.

Kto może ubiegać się o te fundusze? Wszystkie organizacje pozarządowe zarejestrowane na terenie Wielkopolski, które mają pomysły na to, jak m. in. oszczędzać energię, wodę, czy prowadzić skuteczną edukacją ekologiczną.

Łączna kwota do podziału wynosi 90 tysięcy złotych. Te pieniądze trafią do trzech zwycięzców, z których każdy otrzyma po 30 tysięcy złotych. “O „Niebieskie granty” mogą ubiegać się organizacje pozarządowe zarejestrowane na terenie Wielkopolski i działające lub planujące działać na rzecz społeczności lokalnych na terenie Poznania i/lub powiatu wrzesińskiego to jest warunek formalny. Wkład własny nie jest wymagany” zaznacza Anna Pomorska, ekspert ds. ESG w VWP.

Co ważne – projekty związane z ochroną środowiska muszą zostać zrealizowane w sąsiedztwie zakładów VWP, czyli w poznańskim Antoninku, gdzie są produkowane m. in. VW Caddy, na Wildzie (tam znajduje się odlewnia VWP) oraz w powiecie wrzesińskim, na którego terenie budowany jest VW Crafter.

Jak zaznaczają organizatorzy na wsparcie mogą liczyć projekty dotyczące alternatywnych źródeł pozyskania energii oraz jej oszczędzania oraz te związane z edukacją ekologiczną (chodzi np. o pomysły związane z dzieleniem się żywnością). Ale nie tylko. W konkursie położono również nacisk na bioróżnorodność (m. in. łąki kwietne, budki lęgowe), zielono-niebieską infrastrukturę (pozyskiwanie deszczówki, oszczędzanie wody, czy biokompostownie), a także gospodarkę obiegu zamkniętego. W tym ostatnim przypadku chodzi o takie działania, jak m. in. warsztaty tworzenia rzeczy z odpadów, czy nadawanie nowego życia starym meblom.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu „Niebieskie granty” dostępne są na stronie: https://volkswagen-poznan.pl/niebieskie-granty.

Użyte w artykule zdjęcia: Volkswagen Poznań

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz