Jeżyce

Niebezpieczne ruiny

Niebezpieczne ruiny  Foto: SMMP

Niebezpieczne ruiny Foto: SMMPNa terenie Poznania znajduje się wiele pustostanów, niektóre w opłakanym stanie. Różna jest też ich sytuacja prawno – właścicielska, a te zlokalizowane na uboczu, w zapomnianych rejonach pozostają w zainteresowaniu osób bezdomnych oraz nieletnich szukających “przygody”.

To właśnie w takich miejscach, nieletni uczniowie szukają atrakcyjnego sposobu na spędzanie czasu podczas trwających w szkole lekcji, absolutnie nie zdając sobie sprawy z grożącego niebezpieczeństwa. Podobnie beztrosko ignorują swoje obowiązki właściciele lub zarządcy tego typu obiektów, nie zabezpieczając ich przed dostępem przez osoby niepowołane. Wśród działań (często prawnie zawiłych) prowadzonych przez Straż Miejską w celu wyegzekwowania należytego zabezpieczenia obiektu, są również kontrole strażników szkolnych w trosce o bezpieczeństwo nieletnich.

W takich miejscach, oprócz bezpośredniego zagrożenia dla życia lub zdrowia, nieletni mogą być narażeni na niepożądany kontakt z osobami ze środowiska przestępczego, mogą stać się ofiarą ich działań. Należy zaznaczyć, że strażnicy w tym zakresie współdziałają ze szkołami i Policją, ale zdaje się, że i rodzice intensywniej powinni interesować się poczynaniami swych latorośli, co niestety trudno wyegzekwować.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz