Jeżyce

ChcęJeżyce! Przybywajcie poznaniacy!

Chcę Jeżyce  Foto:

Jeżyce – dzielnica w samym sercu Poznania, przeżywa obecnie swój mały renesans. Położona z dala od hipermarketów i ruchliwych ulic, tętni życiem i sprzyja powstawaniu małych knajpek i kawiarni, inicjowaniu społecznych aktywności i integrowaniu mieszkańców. Chce Jeżyce to już druga edycja wydarzenia, które ma tę dzielnicę uchwycić i pokazać w całej jej różnorodności. Wspólne jeżyckie śniadanie, debata o przyszłości dzielnicy, subiektywna mapa najciekawszych miejsc i jeżyckie podchody to tylko niektóre z atrakcji, w których będzie można wziąć udział już 11 kwietnia w Concordia Design.

Chcę JeżyceConcordia Design działa na Jeżycach i od początku czuje się integralną częścią tej dzielnicy. Z perspektywy, w jakiej znajduje się poznańskie centrum designu dokładnie widać, jak dzielnica się zmienia i rozwija, ile nowych i ciekawych miejsc tu powstaje, ilu kreatywnych ludzi chce mieszkać i działać właśnie tu. Stąd pomysł na zorganizowanie dnia, podczas którego wszyscy jeżyccy aktywiści, przedsiębiorcy i mieszkańcy będą mogli się lepiej poznać i zrobić coś wspólnie!

– Chcielibyśmy pokazać te nowe, pełne pasji i pomysłów Jeżyce, zainspirować się wzajemnie i porozmawiać, co jeszcze może się tu ciekawego zadziać. Już rok temu robiliśmy pierwsze podejście do tego wydarzenia, ale w tym roku Chce Jeżyce ma dużo większą skalę – komentuje Justyna Lach – dyrektor marketingu w Concordii.

Jeżycki rozkład jazdy

Plan jeżyckiego dnia jest bardzo napięty i wyjątkowo różnorodny. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, bo w tegorocznym wydarzeniu biorą udział aż 23 ciekawe miejsca z Jeżyc.

Kino Rialto Foto: lepszyPOZNAN.pl / TD

12:00 – 13:30 – ChceJeżyce z przewodnikiem i mapą – wycieczka po całej dzielnicy podczas której „turyści” zajrzą do wszystkich, najciekawszych i najsmaczniejszych miejsc oraz dowiedzą się kilku ciekawostek na temat zwiedzanej dzielnicy.

12:00 – 13:30 – rozpoczynają się podchody z użyciem jeżyckiej mapy. Na mapie Jeżyc umieszczono najciekawsze miejsca z całej dzielnicy, a także te, które się z nią nierozerwalnie kojarzą np.: Modena, Stare ZOO, czy Zajezdnia tramwajowa. Dołożono wszelkich starań, żeby publikacja oddawała jeżycki klimat i koloryt oraz była łatwa w odczytaniu. Podchody rozpoczynają się w trzech różnych miejscach: przed Concordią Design, Kinem Rialto i Zakładem. Przy pomocy mapy uczestnicy wędrują do kolejnych punktów, gdzie mają do wykonania ciekawe zadania.

12:00 – 15:00 – Prezentacje miejsc i warsztaty kreatywne w Concordia Design

Będzie można wziąć udział w warsztatach kulinarnych dla dorosłych organizowanych przez Modrą Kuchnię, oraz w wersji dla dzieci z Yeżyce Kuchnia i Blubra Kafe. Dla miłośników industrialnego wzornictwa spotkanie z „Betonowym Wojtkiem” i możliwość ulepienia betonowego kubka. Na pasjonatów rękodzieła czeka szycie pacynek i tworzenie koszulek z Gego. Będzie można także pomóc w rysowaniu ogromnego, Jeżyckiego Komiksu – to pomysł Bułki z Masłem. Znajdą się też ciekawe aktywności dla najmłodszych: warsztaty z robienia pysznych i uroczych babeczek oraz takie, podczas których dzieci będą mogły własnoręcznie uszyć kolorową pacynkę. Ciekawostką będzie „jeżycki look” – marka She’s a riot” wraz z jeżyckim stylistą fryzur poszukiwać będzie modowych znaków rozpoznawczych Jeżyc!

Punktem kulminacyjnym jeżyckiego dnia będzie debata w Concordii: „Chcę Jeżyce, ale jakie?”. Od godziny 15:00 związani z dzielnicą ludzie kultury, działacze społeczni i aktywiści miejscy porozmawiają z mieszkańcami o tym, jak powinna wyglądać dzielnica, jakie kierunki rozwoju obrać i co zrobić, żeby osiągnąć zamierzone cele.

Intensywny dzień zakończy jeżyckie disco z udziałem dzielnicowego DJ’a. Start imprezy o 21:00

Mapa jeżyckich atrakcji  Foto: Concordia Design

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz