Enea Energetyk Poznań liderem

Enea Energetyk Poznań - SMS PZPS Szczyrk  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Siatkarki Enea Energetyk Poznań dopisały kolejne 3 cenne punkty i zostały liderkami 1 Ligi Siatkówki Kobiet. Tym razem popularne #energetykgirls pewnie, choć chwilami nie bez problemów, pokonały SMS PZPS Szczyrk. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana Barbara Cembrzyńska.

Poznanianki do sobotniego pojedynku przystępowały z bilansem dwóch porażek i ośmiu zwycięstw oraz pewną pozycją wiceliderek 1 Ligi Siatkówki Kobiet. Po sobotnim boju siatkarki ze stolicy Wielkopolski dopisać sobie mogły kolejną cenną wygraną. W premierowej odsłonie walka punkt za punkt toczyła się w zasadzie do stanu 6:6. Od tej chwili inicjatywę coraz częściej przyjmowały gospodynie, które najpierw prowadziły 9:6, a kilka minut później nawet 16:10. Duża w tym zasługa bardzo dobrej postawy miejscowych w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Jeśli do tego wszystkiego dodamy błędy młodzieżowej elity ze Szczyrku, wynik pierwszej partii z pewnością nie może dziwić (25:15).

Po krótkiej przerwie i naradach w obu sztabach siatkarki wróciły do gry. Przez 3/4 drugiego seta obraz gry nie różnił się praktycznie niczym od seta otwarcia. Wydawało się, że miejscowe kontrolują w pełni sytuację. W przyjęciu nadal dominowała Barbara Cembrzyńska. Od stanu 19:19 przebieg boiskowych wydarzeń powoli zaczęły kontrolować zawodniczki trenera Waldemara Kawki. W końcówce seta dwa błędy popełniły #energetykgirls i ostatecznie przegrały partię 23:25.

Kolejne dwie partie to prawdziwa dominacja drużyny Enea Energetyk Poznań. Poznanianki od początku dominowały w każdym aspekcie na parkiecie. Presja w zagrywce oraz walka w obronie o każdą piłkę. W Trzeciej odsłonie po jednym z ataków podopieczne Marcina Patyka prowadziły 21:14, a całego seta wygrały bardzo wysoko 25:14. Czwarta część sobotniej rywalizacji była w zasadzie tylko formalnością. Ambicja i wola walki gości to było w sobotę wieczorem zdecydowanie za mało na bardzo dobrze dysponowane poznanianki, które ostatecznie zwyciężyły 25:16.

– Cieszymy się ze zwycięstwa i dziękujemy kibicom za wsparcie! Jutro chwila wypoczynku, a od poniedziałku ponownie wracamy do ciężkiej pracy. W środę gramy ważny (przeniesiony) mecz Pucharu Polski z Wisłą Warszawa, a w następną sobotę kolejny trudny pojedynek z Tarnowem też na własnej sali. Mogę zapewnić w imieniu swoim oraz koleżanek, że zrobimy wszystko, by odnieść kolejne zwycięstwa. Chcemy zawsze wygrywać w każdym meczu i bez znaczenia na klasę przeciwnika po drugiej stronie siaki. Walki z naszej strony nigdy na pewno nie będzie brakować – powiedziała po spotkaniu MVP meczu, Barbara Cembrzyńska przyjmująca Enea Energetyk Poznań.

Enea Energetyk Poznań – SMS PZPS Szczyrk 3:1 (25:15, 23:25, 25:14, 25:16)
MVP meczu: Barbara Cembrzyńska (Enea Energetyk Poznań)