Pobiedziska

Nie zajmuj miejsc dla niepełnosprawnych

Akcja ZARAZ WRACAM  Foto: UM Pobiedziska / R.Domżał

Zaraz wracam, czy Przecież zaraz odjadę. Takie napisy zostały umieszczone na wózkach dla osób niepełnosprawnych w ramach specjalnej akcji w Pobiedziskach.

Tę niecodzienną akcję zorganizowała Beata Rogowska ze Stowarzyszenia Pobiedziska Rodzinka. Na czterech miejscach postojowych na Rynku w Pobiedziskach można było zobaczyć wózki dla osób niepełnosprawnych. Umieszczono na nich napisy Zaraz wracam oraz Przecież zaraz odjadę. Akcja miała przekonywać kierowców, by nie stawiali samochodów na miejscach dla niepełnosprawnych.

Zajęliśmy miejsca, których zwykle nie zajmujemy, by uświadomić kierowcom skalę problemu – wyjaśnia Beata Rogowska – nie brakowało osób odnoszących się do akcji pozytywnie, ale była też osoba próbująca przestawić wózek. Akcja wzbudziła emocje.

Karta parkingowa dla osób niepełnosprawnych Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Dodała ona, że emocje uczą, zatem jest nadzieja, że wiele osób zapamięta widok wózka dla niepełnosprawnych na normalnym miejscu postojowym. W trakcie trwania akcji wokół Rynku krążyło wiele aut, czekając na wolne miejsce.

Podobne akcje prowadzone w różnych miastach towarzyszy hasło Zabrałeś moje miejsce – zabierz moje kalectwo.

Parkowanie samochodu na miejscach postojowych dla niepełnosprawnych bez zezwolenia może nas kosztować 500,00 złotych i 5 punktów karnych. Kwota może być znacznie wyższa, gdy samochód zostanie odholowany na policyjny parking.

Miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych Foto: UMP
Użyte w artykule zdjęcia: UM Pobiedziska / R.Domżał

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz