K U L T U R A

Nie tylko bazyliki mniejsze!

Przewodnicy PoPoznaniu zapraszaja  Foto: facebook

Turyści najczęściej odwiedzają dwie poznańskie bazyliki mniejsze – katedrę i farę. Grupa przewodników PoPoznaniu zachęca do zejścia z tego utartego szlaku i sprawdzenia czy inne historyczne kościoły mogą być równie interesujące.

Przewodnicy PoPoznaniu zapraszaja Foto: facebook Podczas walentynkowej wycieczki zatytułowanej “Nie tylko katedra i fara” będzie można zwiedzić dwa sanktuaria – Bożego Ciała i Przemienienia Pańskiego oraz kościół pw. św. Franciszka z Asyżu.

Dwie poznańskie bazyliki mniejsze są zdecydowanie najczęściej odwiedzane przez turystów, my spróbujemy zejść z tego utartego szlaku i sprawdzić co kryją w sobie inne historyczne kościoły – zaprasza przewodnik Piotr Ciesielski i wyjaśnia, które świątynie zobaczą uczestnicy spaceru. Na pewno wszyscy będziemy zaskoczeni ile tajemnic się tam kryje i ile ciekawych historii mogą opowiedzieć te świątynie.

Wycieczki jak zwykle odbywają się w konwencji “freewalking tour”. Nie trzeba się wcześniej zgłaszać – wystarczy o godzinie 9:00 lub 14:00 przyjść przed kościół Bożego Ciała (wejście od ul. Krakowskiej) i odnaleźć przewodnika. Spacer odbędzie się niezależnie od pogody i liczby uczestników, a na zakończenie można podziękować prowadzącemu napiwkiem.

Nie tylko katedra i fara – spacer z przewodnikiem, sobota 14 lutego,  godz. 9:00  i 14:00
Kościół pw. Bożego Ciała wejście od ul. Krakowskiej

Kościół Bożego Ciała przed wojną Foto: fotopolska

Kościół Bożego Ciała w okresie międzywojennym, fot: fotopolska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz