Sport

Nie idziesz sam – #95Lecha

W tym roku Lech obchodzi 95-lecie powstania – z tej okazji powstała urodzinowa piosenka dla Kolejorza “Nie idziesz sam”. Jutro na Inea Stadionie przed meczem z Piastem Gliwice na pewno usłyszymy tą piosenkę pierwszy raz zagraną na stadionie, przed kompletem publiczności.

Nie idziesz sam” to utwór, którego powstanie ma głębokie korzenie w fascynacji Lechem Poznań, pasji jaką wywołuje u swoich kibiców, dumy którą daje poznaniakom i Wielkopolanom. W projekcie uczestniczyli Michał Wiraszko i Adam Brzozowski, muzycy których drogi – jak przystało na mieszkańców Poznania – w pewnym momencie skrzyżowały się przy Bułgarskiej.

Premiera piosenki miała miejsce w tygodniu poprzedzającym 95. rocznicę Klubu. Tekst utworu w każdym aspekcie nawiązuje do drużyny, jej barw i po prostu – a może przede wszystkim – ludzi. Utwór pokazuje Lecha Poznań i jego kibiców jako wielką wspólnotę, razem bez względu na okoliczności. Zorientowani w tematyce muzyki w piłce nożnej wychwycą zapewne słowa “Wiem nie idziesz sam” i ich podobieństwo do granego i tłumnie śpiewanego przez kibiców Liverpoolu “You’ll never walk alone”, pierwotnie wykorzystanego w musicalu Carousel z 1945 roku.

Lech Poznań - Śląsk Wrocław

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPoznan.pl / Pawel Rychter, lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz