Sport

Będzie się działo w klatoringu!

LFN - walki kobiet  Foto: Adam Jankowski / materiały prasowe

Na początku kwietnia po raz pierwszy do Poznania zawita jedyna w Europie organizacja sportów walki tylko i wyłącznie kobiet. Piąta Gala Ladies Fight Night z udziałem najzdolniejszych zawodniczek z Europy odbędzie się w sobotni wieczór podczas poznańskich targów motoryzacyjnych – już 8 kwietnia.

LFN TeamW klatkoringu żeńskiej organizacji nie zabraknie mocnych zawodniczek z Wielkopolski. Na „Five Points” pojawi się dobrze znana fanom sportów walki MMA Katarzyna Lubońska pochodząca z Piły. Jej przeciwniczką będzie zawodniczka jednego z najmocniejszych teamów z Brazylii New Corpore, Nubia Santos do Nascimento. Pierwotnie Lubońska miała zmierzyć się z Vuokko Katainen, ale zawodniczka z Finlandii na etapie przygotowań uległa poważnej kontuzji kolana i nie za-walczy jeszcze na tej gali LFN.

Podczas Ladies Fight Night „Five Points” zobaczymy również walki dwóch zawodniczek z klubu Kohorta Poznań. Natalia Leciejewska zmierzy się z Hanną Gujwan, zawodniczką LFN Team, która ma za sobą debiut na sylwestrowej gali japońskiej organizacji RIZIN i prawdopodobnie jeszcze w tym roku ponownie zawalczy w kraju kwitnącej wiśni.

Walka odbędzie się w formule K-1 i z pewnością będzie to mocny pojedynek na ciosy.

Do Poznania, oprócz najbardziej utalentowanych zawodniczek z Polski, przyjadą również fighterki z Francji, Czech, Węgier, Finlandii, Niemiec i Brazylii. Gospodarze organizacji zaplanowali na kwiet-niową galę aż 11 emocjonujących pojedynków pań!

Wejściówki od poniedziałku (20.03.) będzie można dobyć w ramach rejestracji na stronie internetowej organizacji: www.lfn.com.pl. Udział w gali – podobnie jak w przypadku poprzednich wydarzeń – jest bezpłatny

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe, Adam Jankowski / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz