Przepisy

Nie chce mi się robić jajecznicy

Jajka zapiekane w pieczarkach  Foto: http://healthyrecipesblogs.com

Bywają takie niedziele, że ciężko wstać z łóżka, a co dopiero wymyślać milionową wersję naszej ulubionej jajecznicy. Tym razem na niedzielne śniadanie proponujemy zatem śniadanie minimalistyczne, ale oczywiście smaczne.

Choć jest proste do wykonania, będziemy musieli sobie taką leniwą niedzielę jednak zaplanować. Choćby dlatego, że to śniadanie wymaga specjalnych składników.

Vered DeLeeuwTen prosty przepis znaleźliśmy przeszukując Internet na stronie Healthy Recipes. Tego kulinarnego bloga prowadzi od wielu już lat Vered DeLeeuw.

Sam pomysł na jego prowadzenie podsunęło niejako życie. U męża autorki w 2010 roku stwierdzono stan przedcukrzycowy. Taka diagnoza spowodowała całkowitą zmianę diety. Na szczęście 6 lat później, dzięki wspólnym staraniom, mąż Vered ma normalny poziom cukru, a prywatny początkowo blog zamienił się w publiczny.

Staram się tutaj odpowiedzieć, przez zapewnienie zdrowych, łatwo dostępnych przepisów, na jedno z najważniejszych dzisiaj pytań – w jaki sposób możemy się odzwyczaić się od słodkich, bardzo przetworzonych produktów, które oferuja nam supermarkety i wrócić do jedzenia, w takim stanie, jaki oferuje nam sama natura, tworząc proste, zdrowe, domowe posiłki – wyjaśnia Vered.

Będziemy do naszego niedzielnego śniadania potrzebować 4 duże pieczarki (to jest właśnie ten składnik, który musimy wcześniej specjalnie kupić), oliwa z oliewek, sól, czosnek, 4 duże jajka, starty parmezan, natka pietruszki.

Rozgrzewamy piekarnik do wysokiej temperatury, a blachę ustawiamy w połowie wysokości piekarnika. Wcześniej wykładamy ją folią aluminiową.

Spryskujemy z obu stron kapturki pieczarek oliwą. Vered radzi, by zrobić to wykorzystując butelkę ze sprayem. Posypujmy solą, pieprzem i rozgniecionym czosnkiem. Podsmażamy je w piekarniku jakieś 5 minut, aż zmiękną i wyciągamy je.

Teraz ustawiamy piekarnik na około 200°C. Do każdej pieczarki wbijamy po jednym jajku i posypujemy utartym serem. Kładziemy na blachę i wkładamy do piekarnika na około 15 minut, aż jajka odpowiednio się zetną, a ser stopi. Wyjmujemy, posypujemy posiekaną natką pietruszki i podajemy. DZIEŃ SMACZNY POZNAŃ!

Więcej zdrowych przepisów, którymi dzieli się Vered DeLeeuw znajdziecie na jej stronie Healthy Recipes. Gdybyście chcieli przygotować jajka pieczone w pieczarkach oryginalny przepis znajdziecie klikając tutaj.

Użyte w artykule zdjęcia: http://healthyrecipesblogs.com

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz