Aglomeracja SieBuduje

Najwyższy w Poznaniu budynek oddany będzie do użytku w połowie 2023 r.

Andersia Silver  Foto: materiały prasowe

Najwyższy budynek Poznania czyli powstająca Andersia Silver ma już pierwszego najemcę. Fińskie przedsiębiorstwo z branży IT Security, specjalizujące się w tworzeniu technologii cyberbezpieczeństwa zajmie trzy najwyższe kondygnacje budynku o łącznej powierzchni ok. 3,5 tys. mkw.

F-Secure wprowadzi się do biurowca w III kwartale 2023 r., a poznańska lokalizacja stanie się wówczas centralą firmy na Europę Środkową.
Andersia Silver będzie miejscem pracy dla 250 pracowników fińskiej firmy.

F-Secure w Polsce cały czas się rozwija, aktualnie na stałe współpracuje z nami ponad 140 osób, natomiast globalnie, jesteśmy obecni w kilkudziesięciu krajach i zatrudniamy około 1.700 tys. osób – mówią przedstawiciele zarządu F-Secure. Fińskie przedsiębiorstwo zdecydowało się na zaaranżowanie powierzchni w formie hybrydowej, w której znajdą się zarówno stanowiska pracy stałej jak i hot-deski.

Nowy budynek jest bardzo dobrze wyposażony, odpowiadające nam przestrzenie i dostępność najwyższych kondygnacji, a ponadto świetna lokalizacja, bliskość centrum miasta, łatwość korzystania z transportu zbiorowego, rowerów oraz samochodów – mówią przedstawiciele zarządu F-Secure.

Powstająca Andersia Silver będzie miała prawie 40 tys. mkw. powierzchni użytkowej rozłożonej na 25 kondygnacjach. Zaprojektowany przez Pracownię Projektową Ewy i Stanisława Sipińskich biurowiec stanie naprzeciwko Starego Browaru, obok Poznańskiego Centrum Finansowego, Andersia Tower i Andersia Business Centre stając się finalną realizacją zlokalizowanego przy Placu Andersa kompleksu.

Budynek ma zostać oddany do użytku w II połowie 2023 roku. Andersia Silver w swoim najwyższym punkcie będzie miała 117,5 m, co uczyni go najwyższym budynkiem w Poznaniu. Jednak nie to zadecyduje o tytule biurowca przyszłości, a zastosowane rozwiązania m.in.: panele fotowoltaiczne na fasadzie, uchylane moduły elewacji, wydajna wentylacja wyposażona w zabezpieczenia antybakteryjne czy aplikacja budynkowa ułatwiająca zarządzanie powierzchnią.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz