POZnań

Najlepszy kierowca w Polsce jeździ na linii 62

Paweł Sztukiewicz najlepszy kierowca MPK  Foto: K.Lesińska MPK Poznań

Jeżeli jeździcie autobusem na linii nr 62 musicie wiedzieć, że macie szansę podróżować z najlepszym w Polsce kierowcą komunikacji miejskiej.

Paweł Sztukiewicz – kierowca z poznańskiego MPK zajął I miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Kierowców Komunikacji Miejskiej. Pokonał 63 innych kierowców z 40 miast w Polsce.

W pierwszym dniu konkursu zawodnicy musieli rozwiązywać testy teoretyczne wykazując się znajomością prawa o ruchu drogowym. Najlepsi dali też popis swoich umiejętności praktycznych w zakresie techniki prowadzenia pojazdu. Wśród wielu konkurencji na placu były pętle, slalomy między pachołkami i skomplikowane manewry sprawdzające umiejętności prowadzenia autobusu w najtrudniejszych warunkach ulicznych.

Paweł Sztukiewicz najlepszy kierowca MPK Foto: K.Lesińska MPK Poznań

Drugiego dnia, 10 finalistów konkurowało na całkiem innym polu. Stanęli przed trudnymi zadaniami dotyczącymi udzielania pierwszej pomocy i właściwej obsługi pasażerów.

– To był najtrudniejszy konkurs w jakim uczestniczyłem – relacjonuje Paweł Sztukiewicz – Testy były trudne bo kryły wiele podchwytliwych pytań. Ale jeśli poziom konkursu był wysoki i bardzo wyrównany, to najlepiej świadczy o kwalifikacjach i umiejętnościach kierowców miejskiej komunikacji.

Paweł Sztukiewicz był w rozgrywkach bezkonkurencyjny. Część teoretyczną wygrał ze zdecydowaną przewagą nad pozostałymi, a przewagę tę powiększył po testach praktycznych.

Dziś najlepszy kierowca w Polsce, wozi pasażerów z Rataj, Krzesin, Szczepankowa i Spławia. Jeździ na linii 62.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz