POZnań

Najlepsze zdjęcia rzeźb lodowych

Speed Ice Carving  Foto: Paweł Urbański

Festiwal Rzeźby Lodowej przyciąga na Stary Rynek z roku na rok coraz większe tłumy gości, którzy podziwiać mogą pracę najlepszych zawodników niemal z całego świata. Tegoroczna aura nie była niestety zbyt łaskawa dla pięknych rzeźb, ale na szczęście poznaniacy zdążyli je sfotografować i zgłosić do konkursu ogłoszonego przez Fotoportal miasta Poznania. W niedzielny wieczór podczas Betlejem Poznańskiego autorom najlepszych prac zostały wręczone nagrody.

Tegoroczny Festiwal był nietypowy, bo po raz pierwszy zorganizowane były zawody speed ice carving, które rozegrane zostały w sobotę (10.12). Podczas tych indywidualnych zmagań powstało ponad 30 niedużych rzeźb. Drugiego dnia od rana na 12 platformach pracowały dwuosobowe zespoły tworząc kilkumetrowe rzeźby. Przez dwa dni zużyli oni 28 ton lodu, który przy pomocy różnych, czasami zaskakujących narzędzi, zamienili w pięknie podświetlone lodowe dzieła sztuki.

Przez dwa dni Festiwalu pracy rzeźbiarzy przyglądały się tłumy widzów, którzy także fotografowali to, co powstawało na Starym Rynku. Do naszego konkursu zgłoszonych zostało ponad 100 zdjęć, dzięki którym możemy podziwiać jeszcze lodowe figury. One same niestety roztopiły się już we wtorek.

Najlepszą fotografię VI Międzynarodowego Festiwalu Rzeźby Lodowej zdaniem jury wykonał Paweł Urbański. W nagrodę wybierze się z osobą towarzyszącą na kolację do Restauracji Toga, w której gośćmi byli również rzeźbiarze podczas pobytu w Poznaniu.

Speed Ice Carving Foto: Paweł Urbański

Jury spodobała się także praca zgłoszona przez Tamarę Tyrańską, która zdobyła II miejsce wygrywając grę historyczną Posnania – budujemy miasto wydaną przez Wydawnictwo Miejskie Posnania.

kolaż na temat VI Międzynarodowego Festiwalu Rzeźby Lodowej w Poznaniu – 2011 Foto: Tamara Tyrańska

Trzecią nagrodzoną fotografią jest ta autorstwa Jacka Zentkowskiego, który także otrzymuje grę Posnania – budujemy miasto.

VI Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej Foto: Jacek Zentkowski

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz