Sport

Najlepsi triathloniści rywalizować będą w Poznaniu

Super League Triathlon - dystans ¼ i sztafety  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Jezioro Kierskie, 14 lipca 1984 roku stało się miejscem narodzin polskiego triathlonu. Od tamtego czasu popularność tej dyscypliny w naszym kraju rośnie, a stolicę Wielkopolski odwiedzają najlepsi zawodnicy z całego świata. W tym roku zarówno triathloniści, jak i kibice triathlonowej rywalizacji znów będą mogli poczuć sportowe emocje. Już w trzeci weekend września odbędzie się JBL Super League Triathlon Poznań 2021, który po rocznej przerwie spowodowanej pandemią wraca w nowej odsłonie, aby dostarczyć kibicom jeszcze więcej wrażeń.

JBL Super League Triathlon Poznań to prestiżowa impreza organizowana w ramach cyklu zawodów triathlonowych TRI TOUR, która co roku przyciąga do siebie zawodników z całego świata. Podczas tegorocznej edycji rywalizacja odbędzie się na czterech dystansach indywidualnych (112,99 km, 56,5 km oraz 28,25 km) oraz na dwóch dystansach drużynowych (112,99 km oraz 56,5 km).

Kluczowym elementem imprezy są Mistrzostwa Polski na dystansie średnim, które odbywają się w ramach startu na dystansie 1/2. To także okazja dla pasjonatów triathlonu z całego kraju, aby móc zmierzyć się z zawodowymi triathlonistami. Impreza odbędzie się przy Jeziorze Maltańskim, które zapewni zawodnikom rywalizację w malowniczej scenerii.

Na wszystkich młodych sportowców, niezależnie od startów, czekać będzie pełna sportowych atrakcji strefa dla najmłodszych. Wśród nich znajdą się skimboard, tor przeszkód, warsztaty sportowe, nauka gry w zośkę, strefa kreatywna i inspiracje tiktokowe. Zarówno zawody, jak i strefa dziecięca, mają nie tylko zaszczepić najmłodszym miłość do sportu, ale także pozwolić rodzicom spokojnie wystartować w zawodach triathlonowych. Podczas gdy dorośli będą zmagać się na różnych dystansach, o ich pociechy zadbają profesjonalni trenerzy Fundacji Pho3nix.

JBL Super League Triathlon Poznań 2021 potrwa od 17 do 19 września 2021 roku.

Super League Triathlon - dystans ¼ i sztafety Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter
Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz