BizNews

Najlepsi testerzy są z Poznania!

Najlepsi testerzy z Poznania  Foto: materiały prasowe

W niecałe 3 godziny rozprawili się w Mr Buggym – specjalną aplikacją, sprawdzającą umiejętności testowania oprogramowania. W kategorii zespołowej wygrała drużyna z Poznania, zespół Cognifide Tigers.

W skład trzyosobowej, zwycięskiej drużyny weszli: Małgorzata Fądziel, Jędrzej Osiński i Volodymyr Vaschuk. Wszyscy na co dzień pełnią rolę Quality Assurance Engineerów w poznańskiej firmie Cognifide.

Podczas TestingCup musieli zmierzyć się z Mr Buggym 6, aplikacją, przygotowaną specjalnie na potrzeby konkursu. Pierwszy Mr Buggy powstał w 2013 roku, jako aplikacja, zawierająca specjalne defekty, które miały zostać wykryte przez uczestników podczas Mistrzostw Polski 2013. Od tego czasu program miał 6 kolejnych wcieleń. Ostatnie z nich okazało się bardzo wymagające.

W trakcie zawodów za każdą znalezioną i zaraportowaną usterkę dostawało się punkty, a nieprawidłowe zgłoszenia odejmowały konkretne wartości od wyniku. – Zebraliśmy aż 164 punktów – o 6 więcej niż kolejny zespół w klasyfikacji. – dodaje Volodymyr Vashchuk.

Zwycięstwo poznaniaków w zawodach o ogólnopolskiej randze potwierdza wysoki poziom społeczności technologicznej w stolicy Wielkopolski. Bardzo mocno rozwija się tu grupa inżynierów jakości oprogramowania, która cyklicznie spotyka się na meet-upach, żeby poszerzać swoją wiedzę.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz